2023 Eğitim Vizyonu Bartın Çalıştayı tanıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu Hedefleri çerçevesinde 81 ilde yapılacak olan 2023 Eğitim Vizyonu Bartın Çalıştayı bilgilendirme toplantısı Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında gerçekleştirildi.

2023 Eğitim Vizyonu Bartın Çalıştayı tanıtıldı Güncel

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu Hedefleri çerçevesinde  81 ilde yapılacak olan 2023 Eğitim Vizyonu Bartın Çalıştayı bilgilendirme toplantısı Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında gerçekleştirildi. Bartın Valiliğindeki çalıştaya Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Vali Yardımcısı Vekili Gökhan Gürbüzerol, Kurucaşile Kaymakam Vekili Burak Bozkurt Gürses, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, daire amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Güner’den çalıştay bilgilendirmesi

Çalıştayda  2023 Eğitim Vizyon Belgesinin önemine değinen Sinan Güner, bu konuda yapılacak çalışmaları çok önemsediğini ve bu toplantının eğitime verdiği önemi vurgulaması gerektiğini söyledi. 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacının; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu ifade eden Güner,  öğrenci, ebeveyn, öğretmen ve okul olmak üzere 4 temel unsuru olduğunu belirtti.  Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nde, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu  dönüşümün adil, insan merkezli, öğretmen temelli, kavramda evrensel, uygulamada yerli; esnek, beceri ve görgü odaklı; hesap verebilir, sürdürülebilir bir ilkesel duruş sergilemekle boyut kazanacağını dile getiren Güner, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu çerçevede hazırlanan bu çalıştayda geçmişte yapılmış olan çalışmaların gözden geçirileceğini ve bu amaçla çalıştaylar düzenlendiğini, çalışma gruplarının oluşturulduğunu, okul müdürlerinin ve öğretmenlerinin  özenle dinlendiğini kaydetti. Velilerin ve öğrencilerin görüşlerinin  titizlikle değerlendirilerek yapılan bu çalışmalarla eğitim, öğretmen, öğrenci, içerik ve sistem başlıkları altındaki temel sorulara, eğitim ekosisteminin  tümü sürece dâhil edilerek yanıtlar arandığını ifade eden Güner, “Üstlendiğimiz görevleri yapmamızı kolaylaştıracak dar boğazları aşmamızı sağlayacak eğitimin kalitesini artıracak başlangıcı ile bitişi arasında olumlu farklar olan projeler yürütmek ana hedefimiz olmalıdır ” dedi.


2023 Eğitim Vizyonu Bartın İli Çalıştayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan sunumun ardından sona erdi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam