Adalet Sarayı inşaatında çevre düzenlemesi başlıyor

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2016 yılında temeli atılan ve 3 bloktan oluşan Bartın Adalet Sarayı İnşaatında çevre düzenlemesi çalışmalarının başlayacağını açıkladı. Tunç, daha önce yaptığı açıklamada kamuoyu tarafından da ne zaman biteceği merakla beklenen Adalet Sarayı inşaatının yüzde 80’inin tamamlandığını söylemişti.

Adalet Sarayı inşaatında çevre düzenlemesi başlıyor Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2016 yılında temeli atılan ve 3 bloktan oluşan Bartın Adalet Sarayı İnşaatında çevre düzenlemesi çalışmalarının başlayacağını açıkladı. Daha önce kamuoyu tarafından da ne zaman biteceği merakla beklenen Adalet Sarayı inşaatının yüzde 80’inin tamamlandığını açıklayan Tunç, “Adalet hizmetlerinin daha donanımlı, nezih, ferah ortamlarda yürütülmesini önemsiyoruz. Adalet hizmetlerine güven, hız ve memnuniyet oranının artırılmasında fiziki olanaklar çok önemlidir. 16 Ağustos 2016 tarihinde yapım ihalesini gerçekleştirdiğimiz ve Bartın Gölbucağı Mahallesinde inşasına başlanan Adalet Sarayının kaba inşaatı tamamlandı. Yaklaşık maliyeti 30 milyon 398 bin lira olan Adalet Sarayı, 22 milyon liraya ihale edildi ve 3 bloktan oluşuyor” dedi.

İhalesi 16 Nisan 2016’da yapılmıştı

Yılmaz Tunç,  Bartın Merkez Adliyesi’nin ilçe adliyesinden kalma binada faaliyet göstermekte olduğunu, bu binanın Bartın için yetersiz kaldığını belirterek, yaptıkları girişimler neticesinde 16 Ağustos 2016 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilen Bartın Adalet Sarayının ihale sonucunun kesinleşmesinin ardından, Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti. Tunç, Bartın’a iktidarları döneminde 6 milyar lira tutarında kamu yatırımı kazandırdıklarını belirterek,  ayrıca yatırım programında devam eden yatırım projelerinin tutarının da 6 milyar lira olduğunu söyledi. Bartın’da il merkezinde Kamu hizmet binalarının yapımlarını sağladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Valilik Hizmet binası, Emniyet Müdürlüğü hizmet binası, Kültür Müdürlüğü Hizmet Binası ve Kültür Merkezi, Bölge Trafik Denetleme Hizmet Binası, Merkez Öğretmenevi, SGK Hizmet binasının tamamlayarak hizmete açtıklarını geçen yıl yapımı tamamlanan Bartın 112 Acil Çağrı Merkezi’nin yakında hizmet vermeye başlayacağını ayrıca Bartın’a yeni İŞKUR hizmet binası yapacaklarını belirterek, bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam