Ocak mesaisi sona erdi

İl Genel Meclisi, Ocak gündemini görüşmeyi tamamladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeler, bu ayki toplantılarda 9 maddeyi görüşüp karara bağladı.

Ocak mesaisi sona erdi Güncel

İl Genel Meclisi, Ocak gündemini görüşmeyi tamamladı. Ocak ayı toplantılarıyla ilgili bir açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, 7 gündem maddesiyle toplantılara başladıklarını, toplantıların devam ettiği süre içerisinde 2 gündem maddesinin daha ilave edilerek ilgili komisyonlara havalelerinin gerçekleştirildiğini ve 5 dosyanın da karara bağlandığını söyledi.  Gündem maddeleri içerisinde bulunan Denetim Komisyonu’na Üye Seçimi  ile ilgili de açıklama yapan Dursun; 5302 sayılı Özel İdare Kanunun 17.maddesi gereğince  ‘İl Genel Meclisi, her yıl Ocak ayında yapılacak olan toplantısında İl Özel İdaresi’nin bir  önceki yıla ilişkin  gelir ve giderleri ile ilgili hesap ve işlemlerinin denetimi için kendi üyeleri arasından gizli oyla üye sayısı üçten az beşten fazla olmamak üzere bir denetim komisyonu oluşturur.’  hükmü gereğince  5 kişilik Denetim Komisyonunun seçimleri Meclis’te yapılan gizli oylaması sonucu tamamlandı. Oylama sonucunda Komisyona Kenan Dursun,  İrfan Ekmekçi, Murat Erfındık, Hasan Karakurt ve Şevket Aydıroğlu seçildi. Denetim Komisyonu’na seçilmiş olmaktan ayrıca onur duyarken Meclis’in oy birliği ile sonuçlanan seçimler için de  tüm Meclis Üyelerine şahsım ve komisyon üyelerimiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

“Alınan kararlar Bartın’a hayırlı olsun”

Meclis toplantılarının tamamlanmasının ardından Komisyon çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ve komisyonlarda da görev alacak olmalarından dolayı görev ve sorumluluklarının bir kat daha arttığını belirten Dursun, yapılacak çalışmalarda Meclis Üyelerine başarılar ve kolaylıklar diledi.   Son olarak Ocak ayı toplantılarına önemli ölçüde katkı sağlayan tüm Meclis Üyelerine teşekkür eden Kenan Dursun alınan tüm kararların Bartın’a hayırlı olmasını temenni etti.  

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam