Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma yürüyüşü, Bartın’da da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanından başlayıp Bartın Şehitliğinde sona eren yürüyüşe il protokolü de katıldı.

Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler Güncel

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma yürüyüşü,  Bartın’da da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanından başlayıp Bartın Şehitliğinde sona eren yürüyüşe Bartın Valisi Sinan Güner, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncı başta olmak üzere Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, AK Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti İl Başkanı Turna Kalaycı,  İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok ve vatandaşlar katıldı.

Tunç: “Şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkacağız”

Cumhuriyet Meydanındaki törende şehitlerin emanetine sonuna kadar sahip çıkacaklarını vurgulayan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  “104 yıl önce Allahüekber Dağlarında vatan ve bayrak uğruna donarak canlarını feda eden Sarıkamış şehitlerini anmak için burada toplandık. Biz bu ülkede özgürce yaşayabiliyorsak bu şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Onlara bir kez daha minnetimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sarıkamış bizim tarihimizde çok önemli bir olay. Donarak şehit olan vatan evlatlarını bir kez daha rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için şehit olan tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla, minnetle anıyoruz. Şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkacağız. Onların emanetine sahip çıkmak elbette ki çok çalışmakla mümkün. Çocuklarımızı, gençlerimizi iyi yetiştirmekle mümkün.  Türkiye dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yerini aldığında şehitlerimizin emanetine de sahip çıkmış olacağız” dedi.

Kalaycı:  “Atalarımızın bize bu vatanı nasıl emanet ettiğini iyi bilmemiz gerekiyor”

Yürüyüş sonunda vatanın ve milletin mukaddes değerleri için şehit düşmüş bütün şehitleri rahmetle andığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da “Ümit ediyorum ki buradaki yaşananları, buradaki tecrübeleri gençliğimize de geleceğimize de taşırız. Çünkü geçmişteki yaşadıklarımızı hatırlayarak, geleceğe yürüyeceğiz, onları bilerek geleceğe yürüyeceğiz. Geçmişimizde atalarımızın bize bu vatanı nasıl emanet ettiğini iyi bilmemiz gerekiyor. Gençlerimizin, onların dedelerinin neler yaşadığını, ne fedakarlıklar gösterdiğini iyi anlamaları gerekiyor. Sarıkamış, Çanakkale, Dumlupınar, Zafertepe, Milli Mücadele bunların hepsi iyi hatırlanması gereken, iyi özümsenmesi gereken ve gelecek nesillere bunların anlamını iyi taşınması gereken hatıralarımızdır. Bizi millet yapan, milletimizi millet yapan hatıralarımızdır” şeklinde konuştu.

Bartın Şehitliğinde biten yürüyüşün sonunda şehitlikte Kuran-ı Kerim tilaveti de gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam