Tunç, İstanbul’daki BAMESDER’in gecesine katıldı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Mevren Sevdalıları Derneği’nin İstanbul Küçükçekmece’de düzenlediği Bartınlılar Birlik ve Dayanışma Gecesine katıldı.

Tunç,  İstanbul’daki BAMESDER’in gecesine katıldı Güncel

İstanbul Küçükçekmece’de düzenlenen Bartınlılar Birlik ve Dayanışma gecesinde AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanı sıra  Amasra Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Hüseyin Boran, AK Parti Amasra İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Bekir Karabacak, Bartınlı Milli Sporcu Kadınlar Milli Boks Takımı Kaptanı Milli Boksör Şennur Demir, Dernek Başkanı Faik Özen ve Yönetimi de yer aldı.  Bartınlılar Birlik ve Dayanışma Gecesinde konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç “Bartın Mevren Sevdalıları Derneği’nin kuruluşunun birinci yıldönümü vesilesiyle düzenlenen gecede sizlerle bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu ve memnuniyeti öncelikte belirtmek istiyorum. Dünyanın en büyük ilinin en büyük ilçesinde birlik ve beraberlik içerisinde olmanız ve size öncülük eden bir derneğinizin olması, bir belediyenin olması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Bartın’dan size selam getirdik. İnşallah sizin selamlarınızı da memleketimize ulaştıracağız.” Dedi.

İstanbul’da 100 bin Bartınlı var

 İstanbul’da 100 bin civarında nüfusa kayıtlı Bartınlı olduğunu belirten Tunç, “80’li, 90’lı yıllar boyunca kimisi ekmek parası için kimisi eğitim için buraya göç etti. İstanbul’un değişik ilçelerinde yaşıyor. Bende 2007 yılına kadar buradaydım. İstanbul’da bulunduğum yıllarda dernekçilik faaliyetlerinde bulundum. Birlik ve beraberliği sağlamak, sivil toplum kuruluşlarında görev yapmak, dernekçilik yapmak fedakarlık işi. Bu fedakarlığı arkadaşlarımız gerçekleştirerek sizleri bir arada tutup, dayanışma ve kaynaşmanın en güzel örneğini gösteriyorlar. Bir kez daha teşekkür ediyorum ve onlara başarılar diliyorum.” Dedi.

“Bartın’a sahip çıkmaya devam edeceğiz”

“Doğup büyüdüğümüz memleketimizi unutmayalım” diyen Yılmaz Tunç, “Kültürümüzü de çocuklarımıza aktarmamız gerekiyor. Kültürümüzü yaşatmalıyız. Bartın’ın büyümesi gelişmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Denizi, doğası, kültürel ve tarihi değerleri olan Bartın’a sahip çıkmaya devam edeceğiz”  şeklinde konuştu.

Bartın Mevren Sevdalıları Derneği’nin İstanbul Küçükçekmece’de düzenlenen Dayanışma gecesi protokol konuşmalarının ardından Ayasofya  Hafızları Topluluğu’nun Kur-an tilaveti, ilahiler, tasavvuf müziği, semazen gösterileri, sinavizyon gösterisi ve tiyatro gösterileri ile devam etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam