Partililerle önce kahvaltı sonra esnaf ziyareti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, yakın zamanda CHP Bartın İl ve İlçe örgütleri üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Partililerle önce kahvaltı sonra esnaf ziyareti Güncel

Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, yakın zamanda CHP Bartın İl ve İlçe örgütleri üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Örgüt üyelerine başarılar dileyen Bankoğlu,

Bartınlılara faydalı olabilmek için çalıştıklarını dile getirerek “Göreve yeni gelen örgüt üyelerimizle birbirimize başarılar diledik. İsimlerin değişmesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin daima  hukukun yanında olan, tüm yurttaşlarını eşit gören, önce ülke çıkarlarını düşünen anlayışını değiştirmiyor. Değişim ve yenilik siyasetin çok önemli iddialarıdır. Yeni bakış açılarına büyük gereksinim vardır. Ülkesini ve CHP’yi gönülden destekleyen, bunun için çalışan tüm partililere başarılar diledim. Yerel seçimlere ilişkin süreçte neler yapılması gerektiği konusunda, karşılıklı fikir alışverişi yaptığımız samimi ve faydalı bir kahvaltıydı” dedi.

“1 Nisan’dan itibaren dizginlenemeyen bir pahalılık gelecek”

Partililerle kahvaltı sonrasında 75. Yıl Huzurevi sakinlerini de ziyaret eden Aysu Bankoğlu, şehir merkezindeki esnafları da ziyaret etti.  Ekonomik krizin durgunluğunun artık gözle görülür şekilde hissedildiğini ifade eden Bankoğlu, paranın satın alma gücünün söylenenden çok daha fazla düştüğünü, yerel seçimlere kadar frenlenmiş zamların bile yurttaşların belini büktüğünü söyledi. Bankoğlu, “Çok zor günlerden geçiyoruz. Ülke tarihimizin en büyük krizi olduğu gizlenen bu günleri aklıselim ile atlatacağımıza inanıyorum. Yaklaşan yerel seçimler öncesi hükümetin her türlü zammı frenlediğini, 1 Nisan’dan itibaren dizginlenemeyen bir pahalılığın geleceğini herkes biliyor. Bu gidişe dur demenin en yakın ve ilk durağı, halkımızın belediye seçimlerinde göstereceği iradedir. Bu gidişe “dur” demenin tek yolu sandıktan geçiyor. Üretimin bitirildiği, madenlerin, suların, fabrikaların, limanların satılarak adeta bitirildiği Türkiye’de, küpün dibi görünmüştür. Atalarımızın dediğini unutmamamız lazım: “Ne kadar emek, o kadar yemek. Yeniden üreterek, çalışarak kazanan, çiftçisine, hayvancısına, işçisine değer veren bir ülke olarak ayağa kalkmak istiyorsak yerelde CHP diyerek işe başlamalıyız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam