Bankoğlu, Hediyelik Eşya Fuarında

TBMM Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bartın Belediyesi tarafından 19. kez düzenlenen El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarına katıldı.

Bankoğlu, Hediyelik Eşya Fuarında Güncel

TBMM Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bartın Belediyesi tarafından 19. kez düzenlenen El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarına katıldı. Sergi alanını ilgiyle gezen ve ürünler hakkında bilgi alan Bankoğlu, “kentimize mutluluk getiren bu geleneksel hediyelik eşya fuarında özellikle kadınlarımızın payı oldukça büyüktür. Kent ekonomisini canlandırırken Bartın dışına taşacak gerekli atılımların yapılması için yurttaşlarımız desteklenmelidir. Sadece Bartın’a mahsus el işlerini ve lezzetleri birer katma değer olarak pazarlayabilmeliyiz” dedi.

“Tüm kadınlarımızı tebrik ediyorum”

Fuarın her yıl daha çok katılımcı ile giderek artan sayıda ziyaretçiye kucak açtığını belirten CHP Milletvekili Bankoğlu, “Bu yıl çeşitli sivil toplum kuruluşlarının ve eğitim kurumlarının bünyesinde üretilmiş takılar, yağlı boya tablolar, kilimler, el işi kıyafetler ve yiyeceklerin 74 standa kadar çıktığını öğrendim. İnsanın gözüne, gönlüne, damağına hitap eden bu kadar güzelliği üreten herkesi, özellikle de tüm kadınlarımızı tebrik ediyorum. Bartınlı hemşehrilerimizin ne kadar zevkli ve çalışkan olduklarını, ne kadar eşsiz işler ürettiklerini görmek için tüm yurttaşlarımızı bu fuara davet ediyorum. Birlikten sadece güç değil güzellik de doğuyor. Umarım buradan kendi ticaretini yapan kooperatifler de çıksın, böylece bu güzellik ve güç tüm Türkiye’ye yayılsın. Yeni yılın tekrar sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Aysu Bankoğlu, pek çok tezgahta vatandaşlarla sohbet etti ve yaptığı alışverişlerin ardından fuar alanından ayrıldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam