Bankoğlu’dan üniversiteye ve valiliğe ziyaret

TBMM Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Meclis'teki bütçe maratonunun ardından Bartın’a gelerek Bartın Üniversitesi’nin Sıfır Atık Projesi Açılış Törenine katıldı.

Bankoğlu’dan üniversiteye ve valiliğe ziyaret Güncel

TBMM Anayasa Komisyonu üyesi ve CHP Bartın Milletvekili  Aysu Bankoğlu, Meclis'teki bütçe  maratonunun ardından Bartın’a gelerek Bartın Üniversitesi’nin Sıfır Atık Projesi Açılış Törenine katıldı. Bartın Üniversitesi’nin  Bartın’a yeni bir bakış açısı kazandırdığını belirten Bankoğlu, “Bartın ve çevresi doğal güzellikleri ile bizim göz bebeğimizdir. Ancak çevreye karşı duyarlı olmazsak, gelecek kuşaklara karşı sorumluluğumuzu yerine getirememiş oluruz. En başta bize emanet edilen çevreye ihanet etmememiz gerekiyor. Umarım Bartın ve Amasra halkının kâbusu olan termik santral yanlışından da bir an önce dönülür. Çevremizi koruyor olmak bütüncül çevre politikaları ile mümkündür. Yani yüz alıp yerine bir koyarsak bu cennet kentte çocuklarımız zehir soluyacak, zehir ekip biçecek demektir. Bu yüzden Sıfır Atık Projesi'ni de bir bütün içerisinde çok önemli buluyorum. Çevre bilinci, her yaştan kişinin duyarlı olması gereken bir konu. Bugün Bartın, yarın Artvin sonra başka yerler şeklinde liste uzuyor. Esasında, ülkemizin her köşesine aynı sevgi ve hassasiyeti duyuyoruz. Bu sebeple tükettiklerimizi çevreye zarar vermeden dönüştürmek büyük önem taşıyor. Henüz 10 yaşındaki Bartın Üniversitemizin bu girişimini sonuna kadar destekliyor ve tebrik ediyorum” dedi.

Bankoğlu’ndan Güner’e ziyaret

Bartın Valisi Sinan Güner’i de makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dileyen Bankoğlu, ziyaretle ilgili “Kentimizde Vali olarak göreve başlayan Sayın Sinan Güner’i makamında ziyaret ettik. Önemli görevlerde bulunmuş, son derece değerli bir bürokratın kentimizdeki bu mühim makama atanmış olmasından büyük mutluluk duydum. Kendisinin Bartın’a güzel hizmetlerde bulunacağından ve değerli görüşlerini herkesle paylaşacağından şüphem yok. Sayın Valimize ve ekip arkadaşlarına bu yeni dönemlerinde başarılar diliyorum”  açıklamasında bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam