Fuhuş yapan 3 yabancı uyruklu kadından 1’inde Frengi çıktı

Bartın’da İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan fuhuş operasyonunda fuhuş yaptıkları tespit edilen yabancı uyruklu 3 kadın yakalandı. Kadınlar ülkeden sınır dışı edilirken fuhuş yapılan evlerde 1 ay süreyle mühürlendi. Yapılan sağlık muayenesinde fuhuş yapan kadınlardan birinde ise Frengi olduğu tespit edildi.

Fuhuş yapan 3 yabancı uyruklu kadından 1’inde Frengi çıktı Güncel

Bartın’da İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından  yabancı uyruklu kadınlara yönelik fuhuş operasyonu düzenlendi. Bartın’da çeşitli mahallelerindeki evlerde yaşayan yabancı uyruklu  O.A, J.V ve B.N fuhuş yaptıkları tespit edilerek yakalandı. Kadınların hemen sağlık kontrolleri yapılırken kadınlardan birinde yapılan kan tahlili sonucu Frengi  olduğu tespit edildi. Operasyon sonrasında O.A, J.V ve B.N ülkeden sınır dışı edilirken fuhuş yaptıkları evleri 1 ay süreyle mühürlendi.

Fuhuştan 30 kişiye işlem 4 tutuklama

Ayrıca yine Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından  kamu sağlığının korunması zührevi hastalıkların yayılmasının önlenmesi amacıyla fuhuşla ilgili yapılan çalışmalar sonucunda fuhuşa teşvik ,aracılık ve zorlama olayı ile ilgili olarak toplam 30 kişiye işlem yapıldı. Yakalanan bu şahıslardan 4'ü tutuklanırken şüpheli şahıslara ve fuhuş yapan herkese İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu kararınca para cezaları uygulandı. Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonu tarafından da fuhuş yapıldığı tespit edilen 12 ev ve 2 pansiyon  30 gün süreyle mühürlenmiştir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam