Madde bağımlılığıyla mücadeleyi anlattılar

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce il genelinde farklı köylerde düzenlenen Bitkisel Üretimde Hastalık ve Zararlılarla Mücadele, Ayçiçeği ve Hububat Yetiştiriciliği, Fındık Yetiştiriciliği, Silajlık Mısır Yapımı toplantılarında madde bağımlılığıyla mücadele eğitimleri gerçekleştirildi. Toplantılara 132 katıldı.

Madde bağımlılığıyla mücadeleyi anlattılar Güncel

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce il genelinde farklı köylerde düzenlenen Bitkisel Üretimde Hastalık ve Zararlılarla Mücadele, Ayçiçeği ve Hububat Yetiştiriciliği, Fındık Yetiştiriciliği, Silajlık Mısır Yapımı toplantılarında madde bağımlılığıyla mücadele eğitimleri gerçekleştirildi. Toplam 132 kişinin katıldığı 5 toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında Madde Bağımlılığı ile Mücadele konulu eğitimler de verildi ve bilgilendirme yapıldı. Madde Bağımlılığı ile Mücadele Eğitimleri İl Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çocuk Gelişimcisi Gülseren Yıldırım ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Rehberlik Öğretmeni Veli Cevat Paloğlu tarafından gerçekleştirildi.

Bu kapsamda 2018 yılında Bartın’daki tüm ilçelerde toplam 17 toplantı düzenlenirken toplantılara katılan 370 kişiye teknik kursların yanında Madde Bağımlılığı ile Mücadele hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam