2018 bütçesi tahminleri aştı

İl Genel Meclisi, 2018 Malı Yılı Ek Ödenek Verilmesi ile ilgili dosyayı görüşmek üzere olağanüstü toplantı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleşen 2018 yılının son toplantısında Dursun, 43 milyon 600 bin TL olarak belirlenen 2018 ödeneğinin 1 milyon 800 bin TL fazla vererek 45 milyon 400 bin TL olarak gerçekleştiğini söyledi. Olağan üstü toplantıda bütçede fazla veren 1 milyon 800 bin TL’lik ödeneğin 1 milyon 550 bin TL’si Kilitli Parke Taşı ve Beton Tesisine aktarılırken geriye kalan 250 bin TL de personel mesai giderlerine aktarıldı.

2018 bütçesi tahminleri aştı Güncel

İl Genel Meclisi, 2018 Malı Yılı Ek Ödenek Verilmesi ile ilgili dosyayı görüşmek üzere olağanüstü toplantı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında gerçekleşen 2018 yılının son toplantısında  meclis üyelerine bilgi veren Dursun “Kasım ayı içerisinde 20 gün süren meclis çalışmalarıyla 2019 mali yılı bütçesinin 47 milyon TL olarak belirledik. Ortaya konan bütçeyle Bartın’ın   önceliklerini dikkate alan bir çalışmayı ortaya koyduk. Yapılan çalışma programlarıyla ulaşımdan eğitime tarımdan turizme spor yatırımlarından  yine sağlık yatırımlarına kadar kısaca her alan desteklendi” dedi.

2018 bütçesi 1 milyon 800 bin  TL fazla verdi

Bütçelerin tahmini gelirlerin ortaya konmasıyla hazırlandığını belirten Kenan Dursun,  “2018 yılı  tahmini bütçesi 43 milyon 600 bin  TL olarak belirlendi. Ancak yıl sonu itibarıyla gelir gerçekleşmesi 45 milyon 400 bin  TL oldu. O nedenle 1 milyon 800 bin  TL bütçe fazlası veren bir yılı yaşadık. 1 milyon 800 bin  TL bütçe fazlası 2018 yılı gelirleri açısından son derece sevindirici bir gelişme oldu.
Yasa gereği yılı içerisinde oluşan bütçe fazlalığı  ek programlarla yatırıma dönüştürülmesi gerekiyor. Bugün olağanüstü meclis toplantımızın en önemli gündemi olan ek bütçe mecliste görüşülerek karara bağlanacak” şeklinde konuştu.

Olağanüstü toplantı arasında komisyon toplantısı 

Olağanüstü toplantıda Dursun,  2018 Malı Yılı Ek Ödenek Verilmesi ile ilgili dosyayı okuturken dosya Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Toplantıya bunun için bir süre ara verilirken  Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi. Komisyon toplantısının ardından raporun içeriğiyle ilgili bilgi veren Kenan Dursun, “1 milyon 800 bin TL fazla veren ödeneğin 1 milyon 550 bin TL’si kilitli parke taşı ve beton tesisine aktarılması, 250 bin TL’sinin de personel mesai giderlerine verilmesi komisyonun önerisidir” dedi.

60 bin metre kare kilitli parke taşı ve 25 bin metreyi aşan beton yol

Kilitli parke taşı ve beton santralinin Bartın’ın kırsalı için önemli olduğunu belirten Dursun “2018 yılında faaliyete geçirdiğimiz tesis ile yaklaşık 6 aylık zaman diliminde yapılan imalat ve uygulamalar ile çok önemli başarılara imza attık. O nedenle kuruluşundan sonra  6 ay gibi kısa bir sürede yaklaşık 60 bin metre kare kilitli parke taşı  ve 25 bin metreyi aşan beton yol çalışmasını köylerimize kazandırılmasına katkı sağlayan beton santralinin 2019 yılında da desteklenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kenan Dursun ayrıca olağanüstü toplantıda karara bağlanan 2018 Mali yılı Ek Gider Bütçesinin hayırlı olmasını dileyerek toplantıya katılan meclis üyelerine meclis çalışmalarında göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam