Tunç, “Bartın’a 2 bin 800 kişilik yükseköğrenim yurdu daha geliyor”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a 2 bin 800 kişilik yükseköğrenim yurdu daha inşa edileceğini belirterek, arsası ve projesi hazır olan ve Kredi Yurtlar Kurumu S-sözleşmesi tamamlanan yurdun inşaatının yakında başlayacağı müjdesini verdi.

Tunç, “Bartın’a 2 bin 800 kişilik yükseköğrenim yurdu daha geliyor” Güncel

“Üniversite öğrencilerimizin barınma sorunu kalmadı”

KYK-özel sektör işbirliği çerçevesinde yapılan yurtlarla birlikte Bartın’da KYK yurt kapasitenin 9 bine yaklaştığını ifade eden Yılmaz Tunç “Kutlubeyyazıcılar kampüsü içerinde bin kişilik yurt inşaatı devam ediyor.  Yeni akademik yılda 2 bin 500 kişilik kız öğrenci yurdu hizmete girmişti. Şimdi de  2 bin 800 kişilik erkek öğrenci yurdunun arsası ve projesi hazır ve Kredi Yurtlar Kurumu sözleşmesi tamamlanan yurdun inşaatının yakında başlayacağız” dedi.

“Bartın Üniversitesini marka yapmakta kararlıyız

Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi’nin her geçen gün büyüdüğünü, yeni kampüs alanındaki fakülte ve diğer sosyal tesis binalarının inşaatlarının yapım sürecinin devam ettiğini, Kütüphane binası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binalarının da tamamlandığını, Öğrenci yaşam merkezi ve Rektörlük binasının inşaat çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Tunç, gelişen ve sürekli öğrenci sayısı artan Bartın Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına önem verdiklerini dile getirerek yeni inşa edilecek olan yurtlarla birlikte bu ihtiyacın giderilmiş olacağını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam