Tunç, Amasra Limanı Mendirek Onarım İnşaatını inceledi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Şenol Rıdvan Sert ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Amasra Limanı Mendirek Onarımı inşaatında incelemelerde bulundu. Tunç, Amasra Limanı’nı daha güvenli ve korunaklı hale getirilme çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Tunç,  Amasra Limanı Mendirek Onarım İnşaatını inceledi Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Şenol Rıdvan Sert ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Amasra Limanı Mendirek Onarımı inşaatında incelemelerde bulundu. Tunç “Amasra’da yapımı devam eden Amasra Limanı’nı daha güvenli ve korunaklı hale getirecek olan, 30,7 milyon liraya ihale edilen Amasra Limanı Mendirek Onarımı inşaatında incelemelerde bulunduk. Önceki yıllarda Yolcu İskelesi inşaatını tamamlayıp hizmete açmıştık, bu kez de limanı Karadeniz’in hırçın dalgalarından koruyacak mendireği daha sağlam ve güvenli yapacak çalışmaları gerçekleştiriyoruz, İnşaatta beton elemanların dökümüne devam ediliyor” dedi.

Fırtına ve yoğun dalgalarda hasar görmüştü

Geçmiş yıllarda Karadeniz’de meydana gelen fırtınalarda Amasra limanı ana mendireğinde yoğun dalga aşınmaları meydana geldiğini ve mendireğin büyük hasar gördüğünü belirten Yılmaz Tunç, sonrasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğünce yapılan etüd çalışmaları neticesinde mendireğin onarımı ile ilgili proje çalışmasının yapıldığını, yatırım programına alınarak yapım ihalesini gerçekleştirilmesinin ardından mendirek onarımının inşaat çalışmalarının başlandığını söyledi. Tunç, “Amasra için büyük bir yatırım olan Amasra limanı mendirek onarımı için  başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür  ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam