Kutay Çetin, Dünya Şampiyonu oldu

23-28 Kasım tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirilen GPA Dünya Şampiyonasına katılan Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Kutay Çetin, Dünya Şampiyonu oldu. 16-17 yaş grubunda ve 83 kiloda yarışan Çetin, altın madalyanın sahibi olurken 3 dünya rekoru kırmayı da başardı.

Kutay Çetin, Dünya Şampiyonu oldu Spor

23-28 Kasım tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirilen GPA Dünya Şampiyonasına katılan Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Kutay Çetin, Dünya Şampiyonu oldu. 51 ülkenin katıldığı şampiyonada 16-17 yaş grubunda ve 83 kiloda yarışan Çetin,  altın madalyanın sahibi olurken 3 dünya rekoru kırmayı da başardı.  Bartın’a ve Türkiye’ye büyük bir gurur yaşatan Kutay, “23-28 Kasım tarihleri arasında Ukrayna Kiev’de gerçekleşen 51 ülkenin katıldığı  GPA Dünya Şampiyonasında 16-17 yaş grubu ve 83 kg sikletinde 8 kişi arasından 3 dünya rekoru kırdım ve dünya şampiyonluğu elde ettim. Türkiye’yi ve özellikle Bartın’ı gururla temsil ettim” dedi.

“Az imkanla elimden gelenin en iyisini yaptım”

Bugünlere gelmesinde kendisine destek olan herkese teşekkür eden Kutay Çetin az imkanlarla elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını söyledi. Bartın’da bireysel sporlara ve sporculara daha çok destek olunmasını isteyen Çetin, “ Bendeki bu ışığı gören Kiok’s ailesine ve antrenörüm olan Pamir Üsküdarlı dışında birinden destek alamadım. Fakat bu beni yıldırmadı ve bu kadar az imkanla elimden gelenin de iyisini yaparak en iyisine oynadım. Bugünlere gelmemde bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam