Valilikte ekonomi zirvesi

2. İl Ekonomi Toplantısı Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi aktörleri, esnafları, işadamları ve onların oluşturduğu mesleki kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinin katıldığı toplantıda Bartın’ın ekonomik durumu, potansiyeli, istihdamı ve İlimizde devam eden kamu-özel sektör yatırımlarının değerlendirildi.

Valilikte ekonomi zirvesi Güncel

2. İl Ekonomi Toplantısı Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında gerçekleştirildi.  Ekonomi aktörleri, esnafları, işadamları ve onların oluşturduğu mesleki kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinin katıldığı toplantıda Bartın’ın  ekonomik durumu, potansiyeli, istihdamı ve İlimizde devam eden kamu-özel sektör yatırımlarının değerlendirildi.  Toplantıya Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Bartın Üniversites, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selman Karayılmaz, Vali Yardımcısı V. Gökhan Gürbüzerol,  Kurucaşile Kaymakam V. Burak Bozkurt Gürses, Ulus Kaymakam V. Şükrü Alperen Göktaş, İl Genel Başkanı Kenan Dursun,  ilgili kurum müdürleri,  mesleki kuruluş temsilcileri, ilin önde gelen sanayi kuruluşlarının yöneticileri, tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren kooperatif başkanları katıldı.
 

İlin ekonomik durumu değerlendirildi

Vali Güner toplantıda yaptığı konuşmasında,  “Kentte katılımcılığı, yönetişimi artıracak, koordinasyonu sağlayacak ilin ve ilçelerin ekonomik durumunu, potansiyelini, kapasitesinin masaya yatırılacağı, ileriye dönük bazı verilere, sonuçlara ulaşabilmek amacıyla bu toplantıyı düzenliyoruz” dedi.  Bartın’ın genel durumu dış ticaret, vergi, sanayi işletmeleri Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam verileri ile ilimizde yürütülen kamu ve özel sektör yatırımları,  devlet desteklerinin  değerlendirildiği toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam