ALDATMAZ’DAN SÜPRİZ BARTINSPOR PROJESİ

31 Mart yerel seçim çalışmalarını sürdüren ve “Bartın bizim evimiz” temasıyla yola çıkan AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, İnkumu Tünel Projesinden sonra bir başka projenin daha ilk sinyalini verdi. Hazırladıkları tüm projelerin Bartın’da değişimi yaşatacağını ifade eden Aldatmaz’ın projeleri arasında Bartınspor da yer alıyor. Bartınspor’la ilgili projenin açıklayacakları ilk projeler arasında olduğunu söyleyen Aldatmaz, “Bartınspor’un 3. lig hasretine biz son vereceğiz” dedi.

ALDATMAZ’DAN SÜPRİZ BARTINSPOR PROJESİ Güncel

İlk projeler arasında!

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’ı ziyaret etti. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Ayhan Tepe’nin de olduğu ziyarette Aldatmaz, 31  Mart yerel seçimleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 31 Mart seçimlerine “Bartın bizim evimiz” temasıyla yola çıkan Aldatmaz, gerek seçimle ilgili çalışmalarının gerekse Belediye Meclis Üyeliğiyle ilgili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Şuanda hazırladıkları tüm projelerin Bartın’a değişimi getirecek ve vizyon kazandıracak projeler olduğunu ifade eden Aldatmaz, İnkumu Tünel Projesinden sonra bir başka projenin daha ilk sinyalini verdi.   Bartınspor’la ilgili de proje hazırladıklarını ifade eden Aldatmaz, açıklayacakları ilk projeler arasında Bartınspor’un da yer aldığını söyledi.  MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik projenin yapılamayacağını söylediği için İnkumu Tünel Projesini açıklamak zorunda kaldığını dile getiren Aldatmaz, “Aslında MHP İl Başkanı benim muhatabım değil.  Benim muhatabım Belediye Başkanı.  MHP İl Başkanın asıl muhatabı AK Parti İl Başkanımız Turhan Kalaycı’dır.  Ancak biz İnkumu Tünelini yapacağız” dedi.

En büyük amacımız vatandaşların sorunlarını dinlemek ve çözüm bulmak”

Bartın’da amaçlarının sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmamak olduğunu ifade eden Yusuf Ziya Aldatmaz,  yerel seçim ve projelerle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Şuana kadar arkada bir mutfak çalışması yapabilmek için toplum önüne çok fazla çıkmadık. Bu mutfak çalışması içerisinde bir proje ekibimiz, sosyal medya tanıtım ekibimiz var. Aynı zamanda partimizde seçim koordinasyon merkezimizi kurduk. Bütün bu çalışmaları gerçekleştirdikten sonra tek tek vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız. Hatta ilk broşürlerimizi de bastırdık. Bizim Bartın’da amacımız sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmamak. İnsanlarımıza ulaşıp onların sorunlarını dinlemek ve bunlara çözüm bulmak bizim en büyük amacımız.

“Bartın’da nelerin yapılıp nelerin yapılamadığını kamuoyuyla paylaşacağız”

Bartın’da her şeyden önce vizyonun değişmesi lazım.  Bartın’ın bir vizyonu, 10 yıllık bir gelişim planı yok. Belediyenin stratejik planlarına eğer girerseniz göreceksiniz ki her belediye başkanı aslında seçildiğinde 5 yıllık bir stratejik plan yapar.  Bu planda da hedeflerini aslında öne çıkartır.  Bartın Belediyesi’nin stratejik planlarına girildiğinde 5 yıl içerisinde yapılması hedeflenen işlerin büyük bir kısmının yapılmadığı orada görülecektir.  Bizde önümüzdeki günlerde o planlarda nelerin yapıldığını veya nelerin yapılmadığını kamuoyuyla paylaşacağız.

Seçim çalışmaları devam ediyor

Seçim sürecinde çalışacağımız ekibi oluşturduk. Bu ekip çalışmalarını ayrı olarak yürütecek. Birde Belediye Meclis Üyesi ekibimizi oluşturacağız.  Birlikte seçime gireceğimiz bu ekiple ilgili de şuanda çalışmalarımız devam ediyor.  Birde bunun haricinde arka planda çalışan teknik bir ekibimiz var.  Bu grupta seçim sürecinde kullanacağımız materyallerimizi oluşturacak.

“MHP İl Başkanı benim muhatabım değil”

İnkumu Tünel Projesini açıkladığımda aslında bu biraz benim ilk heyecanıma acemiliğime geldi.  Bunun sebebi de MHP İl Başkanının İnkumu Tünel Projesinin yapılamaz olduğunu söylemesiydi. Aslında MHP İl Başkanı benim muhatabım değil.  Benim muhatabım Belediye Başkanı.  MHP İl Başkanın asıl muhatabı AK Parti İl Başkanımız Turhan Kalaycı’dır.

“ İnkumu Tünelini yapacağız”

Ancak biz İnkumu Tünelini yapacağız. Bu projeyi hayata geçirmemek istememizdeki amaç ta İnkumu’nu bir kimliğe kavuşturmak ve Bartın’ın sahil kasabası yapabilmek. İnkumu ile Bartın Irmağını birbirine entegre edip bir tünelle de İnkumu bağlantısını yapıp Bartın şehir merkezini hem bir sahil şehri hem de ırmak şehri yapabilmek. Amacımız bu.  Bartın’ı eski Parthenios  gibi bir sular şehri yapabilmek hedefimiz.

“İmar planında tramvay hattının gösterilmediği yönünde iddialar var”

Yeni yapılan imar planında Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü ile Çatmaca arasında bir tramvay hattının gösterilmediği yönünde iddialar var. Tabi ben bunu incelemedim. Arkadaşlarımızla ilgili biz bu durumu inceleyeceğiz ve bu konuda neler yapabiliriz bakacağız.

“Yeni çevre yolu için iktidarla uyumlu  vizyonu olan bir belediye lazım”

Bartın’ın yeni bir çevre yoluna ihtiyaç var. Bu yapılacak olan yeni çevre yolu Bartın Üniversitesi’nin daha dışından doğru geçmeli. Bartın Üniversitesi ile Bartın arasındaki mesafe şehir içi yoluna alınmalı. Bu bölgedeki köylerdeki durumda artık hallolmalı.  Bartın Limanı da bizim için çok önemli. Karabük’ten gelen bir demir kamyonunun çevre yolundan doğru limana gitmesi lazım. Muhakkak ki Bartın Limanını da kapayan ve Bartın’ı komple çevreleyen yeni çevre yolu bizim ihtiyacımız. Bunun için de iktidarla uyumlu  vizyonu olan bir belediye şehrimize lazım.

“Bartın’ı ‘ben’ değil, ‘biz’ yöneteceğiz”

Seçim temamda da ifade ettiğim gibi Bartın bizim evimiz. Biz evimizi yönetmeye talibiz. Bunu yönetirken de ‘ben’ değil, ‘biz olarak yönetmek istiyoruz. Bartın’ı yönetirken de kadın konseyi, gençlik konseyi, eğitim konseyi, hayvan hakları konseyi, engelli ve kimsesizler konseyi, spor konseyi, sanat konseyi ve iş dünyası istişare konseyiyle birlikte Belediyemizin altında oluşturulacak kent konseyinin önerileri doğrultusunda ben Bartın’ı yönetmeye talibim.

“Bartınspor ilk açıklayacağımız projeler arasında”

Bartınspor bizim için çok önemli. Bartınspor’la ilgili projelerimiz de var. Hatta ilk açıklayacağım projeler arasında Bartınspor da olacak. Bu şimdilik sürpriz kalsın. Ben sporun içinden gelen biriyim. Bartın  Kemerspor Kulübü başkanlığı yaptım. Bartınspor’da yöneticilik yaptım. 

“Bartın’ı sporda marka yapacak bir branşa daha ihtiyacımız var”

Bartınspor’un yıllardır özlemini çektiği 3.lig hasretini de biz sonlandıracağız. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki Bartın’ı sporda marka yapacak bir branşa daha ihtiyacımız var. Uluslararası müsabakaların Bartın’da yapılabileceği, Bartın’a turist getirecek, dünya çapında müsabakaların Bartın’da yapılabileceği bir branşa daha ihtiyacımız var. İnşallah bununla birlikte Bartın’ı sadece Türkiye’nin değil, dünyanın markası olacak bir şehir yapmak bizim hedefimiz.”

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam