Ulus’taki çocuklar sinemayla buluştu

Ulus Kaymakamlığı ve Ulus Belediyesi tarafından ilçede çocuklara yönelik gezici sinema şöleni gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığının destekleriyle yapılan gezici sinema şöleninde Ulus’taki çocuklar kendilerini beyaz perdenin gizemine kaptırırken bazı çocuklar da hayatlarında ilk defa sinemayla tanıştı.

Ulus’taki çocuklar sinemayla buluştu Güncel

Ulus Kaymakamlığı ve Ulus Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığının destekleriyle Ulus’taki çocuklar gezici sinema şöleninde bir araya geldi. Onlarca çocuğun katıldığı sinema şöleninde çocuklar kendilerini beyaz perdenin gizemine kaptırdı. İlçedeki bazı çocuklar ise hayatlarında ilk defa sinemayla tanışma fırsatı buldu.  İlçedeki çocukları sinemayla buluşturan etkinlikle ilgili Ulus Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş, “Sayın Bakanlarımıza ve ekibine böyle bir projeyi ülkemize kazandırdıkları için çok teşekkür ediyorum. Yine Sayın Valimize bize verdikleri maddi ve manevi destek dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Böyle güzel bir organizasyonda buluştuk. Bende 20’li yaşlarda sinemayla buluşan bir bürokrat olarak bunun çocuklar için ne anlama geldiğini çok iyi anlıyorum. Çocuklarımız çok mutlular ve çok huzurlular. Önemli olan zaten onları mutlu edebilmek. Burada olmaktan ve bu organizasyonun bir parçası olmaktan da çok mutluyum” dedi.

Uzun: “Çocuklarımız için ne yapsak azdır”

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun da etkinlikle ilgili “Bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde bizleri destekleyen değerli Bakanlarımıza, Sayın Valimize ve Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. İlçemizde güzel bir sinema etkinliği düzenledik. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Onlar bizim geleceğimiz. Belediye olarak çocuklarımıza böyle güzel etkinlikler yaşamak için tüm gayretimizle çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam