Amasra’da Liseler Arası Yemek Yarışması yapılacak

Bartın Aşçılar ve Pastacılar Derneği (BAPAPDER) Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Liseler Arası Yemek Yarışması düzenlenecek. Yarışma Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Amasra’da Liseler Arası Yemek Yarışması yapılacak Güncel

Bartın Aşçılar ve Pastacılar Derneği (BAPAPDER) Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Liseler Arası Yemek Yarışması düzenlenecek. Yarışmanın 19 Aralık Çarşamba Günü yapılacağını ifade eden BAPAPDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüdaverdi Akgün, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen dünya helal zirvesinde TAŞPAKON ve  Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu arasında imzalanan protokolle Milli Mutfak Projesinin başlatıldığını söyledi. Bundan sonraki bütün organizasyonlarda milli mutfak vurgusunda bulunacaklarını dile getiren Akgün, Liseler Arası Yemek Yarışmasında da aynı noktaya dikkat çekeceklerini belirtti.

Yarışmaya 8 ilden 15 okul katılacak

TAŞPAKON Genel Başkanı  Gökhan Tufan,  KARAPAFED Yönetim Kurulu Başkanı  Rasim Çakıcının da katılması beklenen yarışmada Ordu, Trabzon, Bolu, Samsun, Kastamonu,  Zonguldak, Rize ve Bartın’dan toplamda 15 okul katılacak.  Yarışmada Bartın’ı ise Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ile Bartın Şerife Bacı Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi temsil edecek.  BAPAPDER’in daha kuruluşunun ilk yılını doldurmadan Bartın’ı tanıtmak ve mesleklerine sahip çıkmak amaçlı birçok etkinlik yaptığını söyleyen Hüdaverdi Akgün, çeşitliliği fazla olmayan ama önemli lezzetleri bünyesinde barındıran yöre mutfağının unutulmaması adına çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.

               

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam