Eğitim-Bir-Sen’den kongre sonrası değerlendirme

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şubesi, 3. Olağan Genel Kurul sonrasında Bartın’daki basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Sendika faaliyetlerinin değerlendirildiği kahvaltıda Eğitim-Bir-Sen Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Akça Türkiye’nin en büyük sendikası olduklarını söyledi.

Eğitim-Bir-Sen’den kongre sonrası değerlendirme Güncel

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şubesi, 3. Olağan Genel Kurul sonrasında Bartın’daki basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Eğitim Bir Sen Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Akça,  Başkan Vekili İlyas Kara, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı  Ferhat Erenler,   Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yılmaz, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yaşar Murat Beşkaya, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Çolak,  Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gazi Kula katıldı.

Akça : “Türkiye’nin en büyük sendikasıyız”

Kahvaltıda kongre ve sendika faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Eğitim Bir Sen Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Akça şunları söyledi:

Değerli büyüğümüz Mehmet Akif İnan tarafından kurulan sendikamız Eğitim-Bir-Sen bugün eğitim iş okulunda faaliyet göstermektedir. Eğitim iş kolu denildiği zaman bugün itibariyle sadece Milli Eğitim camiası değil bizim üye profiline göre; üniversite, Milli Eğitim bir de Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) olmak üzere eğitim hizmet kolunda faaliyet gösteriyoruz. Eğitim-Bir-Sen 1992’de kuruldu ama özellikle 2001 yılında 4888 Sayılı Kanunla artık resmi bir hüviyet kazanan sendikalar yapılanmaya başladı, üyeleri artık belirli yönetmelik çerçevesinde kesintisi olmaya başladı. Sonrasında ise hızlı bir büyüme gösteren sendikamız son 3-5 yıldır Türkiye’nin en büyük sendikası olarak aktivitesine devam etmektedir.

“2011’de Bartın Şubemizi kurduk”

Bartın’da biz biraz geç şube kurduk. Herkesin 2000’li yıllarda bu işi bitirdiği platformda biz 2011 yılında şubemizi kurduk. 2014 yılında ikinci kongremizi, geçtiğimiz ay da üçüncü olağan kongremizi gerçekleştirdik. İnşallah bu eğitim alanındaki bulunmuş olduğumuz bu yerin önemini de bilerek bundan sonra Bartın eğitimine katkı sağlamak, bazı güzel projelere yön veren olabilmek anlamında ve bunu da insanlarımızla paylaşabilmek için basınımızla beraber bir araya geldik.

“Yetkili sendikayız”

Eğitimciler Birliği Sendikası(Eğitim-Bir-Sen) tabelasının içinde bugün ülke genelinde 450 bine yakın, Bartın’da da üniversite ve Milli Eğitim’e bağlı bin 200’e yakın üyesiyle yetkili sendika olduğumuzu özellikle vurgulamak istiyorum. Çünkü yanına 30 kişiyi bulan sendika kuruyor hatta genel başkan oluyor. Ülkemizde 40’ın üzerinde eğitim sendikası var. Her biriyle elbette oturup konuşabilirsiniz ama sonuçta masada oturma hakları her zaman yetkili olanlardadır. Biz de yetkili bir sendika olduğumuz için bir adım önde olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum.”

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam