Japonya Büyükelçisinden Tunç’a ziyaret

Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, AK Parti Bartın Milletvekili ve Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Yılmaz Tunç’u TBMM’deki makamında ziyaret etti.

Japonya Büyükelçisinden Tunç’a ziyaret Güncel

Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanlığına seçilmesi nedeniyle Milletvekili Yılmaz Tunç’u tebrik eden Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, Türkiye ile Japonya arasında gerek ekonomik, gerekse siyasi ilişkilerin geliştirilmesi için gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.  Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk grubu başkanı Yılmaz Tunç’ta Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’ya nazik ziyaretleri için teşekkür ederek, TBMM’nin 27. Yasama döneminde Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığını üstlenmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Tunç: “Japonya ile ilişkilerimize büyük önem veriyoruz”

Milletvekili Tunç ziyarette yaptığı açıklamada, “Tarihi dostluk bağlarına sahip olduğumuz, Asya-Pasifik bölgesindeki stratejik ortağımız Japonya ile ilişkilerimize büyük önem veriyoruz, İlişkilerimizin her alanda güçlendirilmesi için potansiyelimiz çok geniştir, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile Arjantin’de gerçekleştirilen G-20 Zirvesi sırasında faydalı bir görüşme yaptığını öğrendik, Dış işleri Bakanımız Kasım ayındaki ziyareti sırasında TBMM Başkanımızın, Japonya Danışma Meclisi Başkanı Chuichi Date ve Temsilciler Meclisi Başkanı Tadamori Oshima’yı ülkemize şifahi davetini iletmiştir. Dostluk grubu başkanı Toshihiro Nikai’nin 2019 yılı içerisinde ülkemizi ziyaret etmesini bekliyoruz. Sayın Nikai’ye en iyi dileklerimi ve selamlarımı iletmenizden memnuniyet duyarım Dostluk grupları arasındaki temas ve işbirliğini geliştirelim” şeklinde konuştu.

Türkiye-Japonya Dostluk Grubu olarak gerçekleştirecekleri faaliyetler ve iki ülke arasındaki ilişkiler ile dostluk grupları arasındaki temas ve işbirliğini gerçekleştirecek çalışmaların değerlendirildiği ziyarette AK Parti Tokat Milletvekili ve Dsotluk grubu Başkanvekili Mustafa Arslan da hazır bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam