Gıda işletmelerine hijyen eğitimi

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası işbirliğinde düzenlenen hijyen eğitimleri devam ediyor. gıda güvenilirliği açısından tüketicinin korunmasını amaçlayan eğitimlerin sonuncusunda 58 işletme çalışanına hijyen eğitimi verildi.

Gıda işletmelerine hijyen eğitimi Güncel

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası işbirliğinde düzenlenen hijyen eğitimleri devam ediyor. gıda güvenilirliği açısından tüketicinin korunmasını amaçlayan eğitimlerin sonuncusunda  58 işletme çalışanına hijyen eğitimi verildi. Eğitimde gıda işletmecilerinin ve çalışanların sorumlulukları, genel ve özel hijyen gereklilikleri, gıda satışı, toplu tüketim ve üretim, kantin, yemekhane vb. işyerlerinde çalışan personelin kişisel bakım ve hijyeni, işletme hijyeni, alet ekipman hijyeni, atık yönetimi, ürünlerin muhafaza koşulları gibi konularda gıda güvenliği bilincinin oluşturulması ve arttırılmasına yönelik bilgilendirme yapıldı. Ayrıca işletmelerde genel olarak tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için alınması gereken önlemler anlatıldı.

Gerçekleştirilen son eğitimle birlikte bu yıl Bartın’da toplam 10 hijyen eğitimi düzenlendi. eğitimlere ise toplam  712 kişi katıldı.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam