Karakaş göreve başladı

CHP Genel Merkezi tarafından CHP İl Başkanlığına atanan Selim Karakaş, yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte göreve başladı. Karakaş yaptığı ilk basın toplantısında ise 31 Mart yerel seçimlerine odaklanıp bu yönde çalışacaklarını söyledi. CHP seçmenine de seslenen Karakaş, “Biz bu seçimi kazanırız. En kısa sürede belediye başkan adaylarımızı belirleyerek çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

Karakaş göreve başladı Güncel

CHP Genel Merkezi tarafından CHP İl Başkanlığına atanan Selim Karakaş, yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte göreve başladı. Karakaş göreve başlamasıyla birlikte CHP İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ilk olarak kimseye bir kırgınlıklarının olmadığını ifade eden Karakaş, “Akşam saatlerinde CHP İl Başkanlığı görevi tarafıma verilirken il yönetim kurulu üyeleri de onandı. Bugün itibariyle eski yönetim kurulu başkanımdan görevi teslim aldık. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçten geçerken de her zaman yanımda olan eski il başkanlarıma da teşekkür ediyorum. Hakikaten bizim için zor bir dönem. Ama umutsuzluğa kapılmamız gerekiyor. Çünkü CHP’nin kurumsal kimliği bu ülkeyi kurduğu gibi hiç bir zaman sahipsiz kalmaz. Bir şekilde oluşan boşluk doldurulur. Bizim kimseye bir kırgınlığımız dargınlığımız yok” dedi.

“Sadece önümüzdeki yerel seçimlere odaklanıyoruz”

Şuanda sadece 31 Mart yerel seçimlerine odaklanıp çalışmak istediklerini kaydeden Selim Karakaş şöyle devam etti:

“Şu an biz sadece önümüzdeki yerel seçimlere odaklanıp çalışmak istiyoruz. Kamuoyunu kısır çekişmelerle de meşgul etmeye hakkımız yok. Bartın’da bize oy veren seçmenlerimizin tek beklentisi var o da başarılı olmak. Biz bu seçimde başarılı olacağımıza inanıyoruz. Hepinizin bildiği gibi ülkemiz gerçekten çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Tek adam rejimiyle ülke yönetilmeye çalışılıyor. Ama gördüğünüz gibi maalesef yönetilemiyor. Bizler parlamenter demokrasiden yana bir partinin üyeleri olarak hala daha ülkenin bu şekilde yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde de zaten bunu başaracağımıza da inanıyoruz.

“Bu seçimde tartışmasız kazanmaya en yakın parti biziz”

Bartın’da milletvekili seçimlerinde bir AK Parti bir CHP milletvekili var. Şu anda Bartın merkez belediye MHP’de ve Bartın ilinde hiç belediyemiz yok. Ama son genel seçimlerdeki oy oranlarımıza baktığımızda daha öncesine baktığımızda ilçe merkezlerinde biz birinci partiyiz.  Son genel seçimlerde de bütün ilçelerde birinci partiyiz. Dolayısıyla bu seçimde aslında tartışmasız kazanmaya en yakın parti biziz. Böyle bir ortamdan bugüne nasıl geldik anlamış değilim. 14 bin 880 oyumuz var Bartın’da. Bizim arkamızdan AK Parti onun arkasından 7 bin 500 oyla MHP geliyor. Bir yerde bir yanlışlık var diye düşünüyorum.

Karakaş seçmenlere seslendi

Buradan seçmenlere vereceğim bir mesaj var. Bir önceki seçimde CHP’ye oy vermiş seçmenlerime sesleniyorum. Biz son genel seçimlere 29 yaşında gencecik bir milletvekili adayıyla girdik. Tanınır, tanınmaz, başarır, başarılmaz derken gördük ki hakikaten   o 20 günlük süreç içerisinde biz 29 yaşında milletvekili adayıyla Bartın’da milletvekilliği kazandık. Bu gerçekten övünülecek gurur duyulacak bir şeydir. Seçmenlerimizin bizlere verdiği katkıdır. Bugüne geldiğimizde de o gün seçim sonrası nasıl ayakta dik duruyorsak aynı diklikte ayakta durmamız gerekiyor. Çünkü o 14 bin 880 seçmen bize güvendi oy verdi. Başlarına öne eğdirmememiz gerekiyor. Biz bu işi başarıyla sürdüreceğimize ben inanıyorum.

“Biz bu seçimi kazanırız”

Bunu yapma gücüne bir örgütümüz var. örgütümüzün her bir bireyi harekete geçtiği zaman her bir taşı yüz tonda olsa yerinden kaldırırız. Birileri Bartın’da seçmenlerin oy kaybedeceğini hesap ediyor. Ama buradan hemşerilerime seslenmek istiyorum. Şu anda milletvekili seçimlerinde olan Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı devam ediyor. Asıl bizi ilgilendiren Cumhur ittifakı. AK Parti adayını biliyorsunuz çıkardı. Burada ittifak yok göründüğü kadarıyla. MHP’de adayını çıkardı. Hepimizin seçimlerde almış olduğumuz oylar belli. Ama CHP seçmenine baktığımızda biraz yılgınlık görüyoruz  bu seçimi kazanabilir miyiz kazanamaz mıyız diye. Biz bu seçimi  kazanırız. Çünkü CHP seçmeni ülkenin bu olağanüstü durumunda karşısındaki herhangi bir partiye bu seçim kazanıyor diye oy vermez.

“Bu parti adaysız kalmaz”

 Ne AK Parti’ye ne MHP’ye şu anda ikisi de birbirinden farklı değil. MHP zaten AK Parti’nin koltuk değneği. Otoriter tek adam rejimiyle bu ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Eğer bizim seçmenlerimiz bu durumdan mutluysa ona göre davranabilirler. Ama mutsuzlar ise gidebilecekleri tek bir adres var o da CHP. Peki adayınız kim? Adayın kim olduğu çok da önemli değil. Bu parti nasıl yönetimsiz kalmazsa adaysız da kalmaz. Önemli olan burada seçmen kitlemize verilecek olan mesajdır. Bizde bu mesajı iyi bir şekilde iletmeye çalışacağız.

“Hepimize çok büyük görevler düşüyor”

Bu koşulları çok iyi değerlendiğimizde bizlerin seçmenlerimize güven vermesi gerekiyor. Dolayısıyla bu il yönetiminin bu koşullar altında oluşması da o güven hissini oluşturacaktır. 6 il başkanımız milletvekilimiz ve liderimizle görüşerek oluşturulmuş bir yönetim listesidir bu. Önümüzdeki günlerde de yine aynı şekilde toplantılar yaparak merkez ilçe listesini de oluşturacağız. Burada hepimize çok büyük görevler düşüyor.

“Adaylarımızı belirleyerek çalışmalarımızı yapacağız”

Adayımız geç kaldı diyorlar bunlar bir şey değiştirmiyor. Geçen seçimlerde adayın açıklanması ile seçimin bitmesi 25 gündü. Demek ki toplumda artık bu koşullardan mutlu değil. Hedef kitlemizi bu tür yaşam biçiminden mutsuz olan insanlardır. Dolayısıyla vakit kaybetmeden seçmenimize gerekli mesajları vererek en kısa sürede belediye başkan adaylarımızı belirleyerek çalışmalarımızı yapacağız. ”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam