TTK’ya İşçi Alımı Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazetede yayımlandı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran Seçimleri öncesinde Zonguldak’ta gerçekleştirdiği mitingde açıkladığı TTK’ya 1500 işçi alımına dair Cumhurbaşkanlığı kararının Resmi Gazetede yayımlandığını açıkladı. Tunç “Karara göre 1500 adet pano ayak üretim işçisinin alımında TTK yönetim kurulu yetkili olacak. Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenecek takvim ve usule göre işçilerin istihdamı sağlanacak” dedi.

TTK’ya  İşçi Alımı Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazetede yayımlandı Güncel

Resmi Gazetede yayımlanan Bartın, Zonguldak ve Karabük illerini ilgilendiren Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) 1500 işçi alınmasına dair Cumhurbaşkanı Kararı’nda, "Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarının 2019 yılına ait Genel yatırım ve finansman programında değişiklik yapılamasına ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına 233 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 29’uncu maddesi gereğine karar verilmiştir.” denildi.

Kararda, Türkiye Taşkömürü Kurumunda, son yılarda ayrılan nitelikli personel açığının kapatılabilmesini teminen, 1500 adet pano ayak üretim işçisi istihdamında Türkiye Taşkömürü Kurumu Yönetim Kurulunun yetkili olduğu, söz konusu işçilerin alımına ilişkin takvim ile usul ve esasları belirlemeye Hazine ve Maliye Bakanlığının yetkili olduğu belirtildi.

Milletvekili Tunç, TTK’nın bölge için önemli olduğunu belirterek, işletmelerin daha verimli çalışması için gerekli olan üretim işçisi açığının giderilmesinin amaçlandığını söyledi.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam