Dursun’dan “Bartınspor’u sahiplenin” çağrısı

İl Genel Meclisi, amatör spor kulüpleri için alınan spor malzemelerini kulüp yetkililerine teslim etti. 2006 yılından bugüne amatör sporcular için 327 bin TL ödenek kullanıldığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun Bartınspor’un da herkes tarafından sahiplenilmesi ve desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Dursun’dan “Bartınspor’u sahiplenin” çağrısı Spor

İl Genel Meclisi,  amatör spor kulüpleri için alınan spor malzemelerini  kulüp yetkililerine teslim etti. 13 kulübün yöneticilerinin olduğu toplantıda İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisinin Bartın’da spor ve sporcuların gelişmesi için her dönem meclis kararlarıyla bu alanı destekleme gayreti içerisinde olduğunu ifade ederek “ Bu kapsamda 2006 yılından bugüne amatör sporcularımız için 327 bin TL ödenek kullanıldı. Yine bütçe imkanları dahilinde önümüzdeki dönemde de bu anlayıştan vaz geçmeden ilimizde özellikle zor şartlarda spor yapmaya çalışan gençlerimize maddi manevi sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda ilimizi Bal Liginde temsil eden Bartınspor’umuzu da hiçbir zaman bu yardımların dışında tutmadık. 2018 yılında takımın tüm malzemeleri Özel İdaremiz bütçesinden karşılandı. Şimdi 2019 programlarıyla takımımız oyuncularının iaşeleriyle ilgili desteklerinin devam edecek” dedi.

“Bartınspor’un profesyonel lige çıkması çok önemli”

Bartınsporun herkes tarafından sahiplenilmesi gerektiğini ifade eden Dursun, “Bu noktada mevzuatın bize verdiği yetki çerçevesinde bu yardımları yapmaya devam edeceğiz. Son dönemde il genelinde tesisleşme anlamında büyük kazanımlar yaşandı. İlçe ve beldelerin tamamında sentetik sahalar yapıldı. Özellikle Ömertepesi’nde hayata geçirilen modern tesislerle spor ve sporcular desteklendi. Böylesine büyük ve bir o kadarda modem tesislerin Bartın’a kazandırılmasında büyük katkısı olan Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’a ve bakanlık yetkililerine teşekkür ediyoruz Bartınsporun profesyonel lige çıkması il açısından çok önemli. Eğer Bartın bunu başarabilir ise alttan gelen amatör sporcular çok daha öz güvenle yetişecek. O nedenle biran önce Bartınspor’un profesyonel ligde mücadele etmesi gerekiyor. Amatör sporla uğraşan tüm gençlerimize de  başarılar diliyorum.  Amatör Spor Kulüpleri Başkanımız Turgut Altınçubuk ve yönetimini de bu yönde gösterdikleri katkı ve başarılarından dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Altınçubuk: “Bu destekler bizler için çok önemli”

 Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Turgut Altınçubuk ise “Bizleri her zaman destekleyen İl Genel Meclisimize ve Özel idaremize çok teşekkür ediyoruz. Bu destekler bizim için son derece önemli. Çünkü verilen bu malzemeler kendisine top ve spor malzemesi alamayan gençler için kullanılıyor. Bu vesileyle gençler spor yapmaya teşvik ediliyor.  Her şeyden önemlisi bu gençler kötü alışkanlıklardan uzak tutuluyor. Emeği geçen herkese spor camiamız adına tekrar teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam