Kalaycı, Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı bir mesaj yayımlayarak 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı.

Kalaycı, Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı Güncel

AK Parti  İl Başkanı Turhan Kalaycı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle mesaj yayınladı. İnsan hakkının önemine değinen Kalaycı, mesajında şu ifadelere yer verdi; “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan Türkiye, aynı zamanda Birleşmiş Milletlerin temel insan hakları sözleşmelerine taraftır. Kanunlar önünde bireylerin eşitliği ve ayrımcılığa uğramamaları ilkelerine dayanan insan haklarına saygı, Türkiye Cumhuriyeti’nin değiştirilemez niteliğidir. Ülkemiz son 16 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çok farklı alanlarda hayata geçirdiği reform ve düzenlemelerle bu temel niteliğini daha da pekiştirmiştir. Vatandaşlarımızın inançlarını yaşamalarının önündeki engeller kaldırılmış, darbe dönemlerinin vesayet izleri silinmiş, devletle-vatandaş arasındaki bağ daha da güçlendirilmiştir.

“Türk Milleti demokrasiye de sahip çıktı”

Bugün Türkiye, demokratik hak ve özgürlüklerin kullanılması noktasında tarihinde hiç olmadığı kadar rahat bir ülkedir. Milletimizin demokratik kazanımlarını, bağımsızlığını, hak ve özgürlüklerimizi gasp etmeyi amaçlayan 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin akamete uğratılmasının sebeplerinden birisi de budur. Türk Milleti, 251 şehit pahasına gösterdiği kahramanca direnişle sadece iradesine değil, aynı zamanda demokrasiye de sahip çıkmıştır. Şüphesiz, bugün dünyanın farklı köşelerinde hayat hakkı başta olmak üzere insanların temel hak ve özgürlüklerini kullanmalarına en büyük tehdit terör örgütlerinden gelmektedir. DEAŞ, FETÖ, PKK, YPG, Boko Haram, El Şebab gibi eli kanlı örgütler döktükleri masum kanıyla insanlığın en büyük düşmanıdır. Türkiye, hiçbir ayrım yapmadan, hukuk ve demokrasi içerisinde, terörle mücadelesini kararlı bir şekilde yürütmeye devam edecektir. Ülkemiz, devleti ve milletiyle, gerek kendi toprakları içinde gerekse bölgesinde huzurun, istikrarın, güvenin tesisi için, insan onuruna yakışan evrensel değerlere dayalı bir sistemin kök salmasını sağlamak gayesiyle, var gücüyle çalışmaya devam edecektir.

“Bekçisi olmaya devam edeceğiz”

Hükümetimiz yine Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde önümüzdeki dönemde de uluslararası normlara uygun, bireyin hak ve özgürlüklerini üstün tutan, çoğulcu ve katılımcı demokrasiyi esas alan, demokratik hukuk devleti anlayışıyla, toplumsal barış, eşitlik, hoşgörü ve insan onuruna saygı kültürünün bekçisi olmaya devam edecektir. Bu düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kalbi duygularla kutluyor, bu önemli günün milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum.“

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam