Kurul, Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı

İl İnsan Hakları Kurulu bir mesaj yayımlayarak 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı. Kurul mesajında “Ülkemiz, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni hazırlayan ve ilk imzalayan 46 ülkeden biridir” dedi.

Kurul, Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı Güncel

İl İnsan Hakları Kurulu bir mesaj yayımlayarak 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı.  Kurul mesajında “Bugün, çağdaş insan hakları belgelerinin anayasası olarak kabul edilen Birleşmiş
Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabulünün 70. yıldönümünü kutluyoruz. Ülkemiz, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni hazırlayan ve ilk imzalayan 46 ülkeden biridir. İnsana saygı göstermek, insan onurunu korumak, onun yaratılıştan gelen haklarını kullanmasını sağlamak, tarihimiz ve medeniyetimizin yüzyıllardır süregelen ortak değeridir. İnsan onurunu korumayı en temel değer olarak kabul eden ülkemiz, insan hakları alanında atılan adımları her daim daha ileri götürmek yönünde çalışmalarını sürdürecektir. Bu düşüncelerle, bütün dünyada insan haklarına saygı temelli ve herkes için huzurun sağlanabileceği bir düzenin teşkil edilmesi ümidiyle, bütün insanlığın İnsan Hakları Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam