Güner, Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayımlayarak Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı. Vali Güner mesajında “İlimizde insan hakları alanında tüm vatandaşlarımızın bu haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri ve daha iyi hayat standartlarına ulaşmaları yönünde çalışmalar sürdürülmektedir” dedi.

Güner, Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı Güncel

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayımlayarak Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı. Türkiye’nin İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine  ilk imza atan devletlerden biri olduğunu ifade eden Güner, “Bugün tüm insanlığın ortak değeri, çağdaş dünyanın ortak paydası olan, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, kabulünün 70. yıldönümünü kutluyoruz. Yüce milletimizin binlerce yıldır farklılıklarını birer zenginlik olarak görüp kardeşlik duygularıyla barış içerisinde yaşadığı Ülkemiz; tüm insanların dil, din, ırk, cinsiyet ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan beyannameye ilk imza atan devletlerden biri olmuştur” dedi.

“Çalışmalar sürdürülüyor”

Bartın’da insan hakları alanında  tüm vatandaşların bu haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Sinan Güner, “ ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturunu kendine ilke edinen devletimiz;  tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden eşit şekilde yararlanması için önemli reformları hayata geçirmeye devam etmekte olup  ilimizde insan hakları alanında da  tüm vatandaşlarımızın bu haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri ve daha iyi hayat standartlarına ulaşmaları yönünde çalışmalar sürdürülmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nün tüm insanlığa, milletimize; barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, tüm vatandaşlarımızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam