Camcı, Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı

AK Parti Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, bir mesaj yayımlayarak 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı. Camcı mesajında “Türkiye, son 16 yılda gerçekleştirmiş olduğu reformlarla, temel hak ve özgürlüklerin tüm toplum kesimlerine teşmil edilmesi noktasında çok önemli mesafe kaydetmiştir” dedi.

Camcı, Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı Güncel

AK Parti Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, bir mesaj yayımlayarak 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutladı. Türkiye’nin bu alanda uluslararası örgüt ve mekanizmalarla işbirliğini kararlılıkla sürdürdüğünü ifade eden Camcı, “Bugün, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin 70. yıldönümünü kutluyoruz. İnsan haklarını ortak temel ilkeler çerçevesinde evrensel düzeye taşıyan bu beyanname, bugün de dünyanın her köşesindeki milyonlarca insanın umudu ve güvencesi olmaya devam etmektedir. Beyannameyi ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan ve insan hakları alanında temel Birleşmiş Milletler Sözleşmelerine taraf olan Türkiye, bu alanda uluslararası örgüt ve mekanizmalarla işbirliğini de kararlılıkla sürdürmektedir. Türkiye, son 16 yılda gerçekleştirmiş olduğu reformlarla, temel hak ve özgürlüklerin tüm toplum kesimlerine teşmil edilmesi noktasında çok önemli mesafe kaydetmiştir. Önümüzdeki dönemde, bu yöndeki çabalarımızı, adımlarımızı ve reformlarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“Terörle mücadele kararlılıkla devam edecek”

Türkiye’nin  komşu ülkelerde zulme uğrayan insanlara kapılarını açtığını söyleyen İlker Camcı, “Dünyadaki bölgesel krizlerin birçok ülkeyi etkilediği bir dönemde Türkiye, komşu ülkelerde zulme uğrayan insanlara kapılarını açıp, onlara sahip çıkarak uluslararası toplumun vicdanı olmuştur ve olmaya devam edecektir. Terör örgütlerinin, insanlık dışı eylemlerini, günümüzde temel hak ve özgürlerin önündeki en büyük engellerden biri olarak görüyoruz. Bu cinayet şebekeleriyle etkin biçimde mücadelesini sürdüren Türkiye, güvenlik-özgürlük dengesini muhafaza ederek, terörle mücadelesine de kararlılıkla devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nü en içten duygularla kutluyor, bu anlamlı günün milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam