Kaymakam buzağıları sevdi, tavukları yemledi

Kurucaşile İlçesinde bulunan köylerde inceleme yaptığı esnada traktörün direksiyonuna geçerek kamuoyuna farklı bir bürokrat olduğunu gösteren Kurucaşile İlçesi Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, bu kez de ilçede büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapan çiftçileri ziyaret etti. Ahırlardaki buzağıları seven Gürses tavuklara yem vermeyi de ihmal etmedi.

Kaymakam buzağıları sevdi, tavukları yemledi Güncel

Kurucaşile Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, geçtiğimiz günlerde ilçede bulunan köyleri ziyaret etmiş ve incelemelerde bulunmuştu. Gürses bir köye yaptığı ziyarette ise traktör direksiyonun başına geçerek ilginç bir deneyim de yaşamıştı. Bir süre traktörü kullanan Gürses, bu anını sosyal medya hesabından da paylaşmıştı. Gürses’in bu yaklaşımı ‘Halkın içinde olmak budur’ şeklinde yorumları da beraberinde getirirken Gürses herkese hem farklı bir bürokrat olduğunu göstermiş hem de herkesin takdirini toplamıştı.

“Devletimiz çiftçilerimizin yanındadır”

Burak Bozkurt Gürses bu kez de ilçedeki Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen Genç Çiftçi Projesi kapsamında  büyükbaş ve küçükbaş hayvan desteği sağlanan çiftçileri ziyaret etti. Çiftçi  Batuhan Gürsel ve Kerim Özen ziyaret eden ve onlardan hayvancılık faaliyetleriyle ilgili bilgi alan Gürses, “Devletimiz tarım ve hayvancılıkla uğraşan çitçilerimizin, vatandaşlarımızın her daim yanındadır. Bu tür projeler ilçemizdeki vatandaşlarımızın önemli geçim kaynakları arasında yer alan hayvancılığı geliştirebilmek, çiftçilerimizin aile ekonomilerine katkıda bulunmak adına oldukça önemlidir. Devletimiz her zaman çiftçilerimizin yanındadır. Tüm çiftçilerimize kolaylıklar diliyorum.‘’ dedi.

Gürses bu ziyaretlerinde ayrıca ahırlardaki buzağıları sevmeyi ve küçükbaş hayvanları da elleriyle beslemeyi ihmal etmedi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam