2 mahallede huzur toplantısı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü çalışmalarında Sorumluluk Alanı Huzur Toplantıları kapsamında Gölbucağı ve Tuna Mahallesinde huzur toplantısı yapıldı.

2 mahallede huzur toplantısı Güncel

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü çalışmalarında Sorumluluk Alanı Huzur Toplantıları kapsamında Gölbucağı ve Tuna Mahallesinde huzur toplantısı yapıldı. Mahalle sakinlerinin katıldığı toplantılarda ayrıca İl Emniyet Müdür Yardımcıları, İl Emniyet Müdürlüğü birim amirleri, kamu kurumlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile site apartman temsilcileri de yer aldı.

Halka bilgilendirme

Toplantılarda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü amirleri kendi konularında yapılan çalışmalarla ilgili vatandaşları bilgilendirdi. Vatandaşlara Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirme ve projeli çalışmalar, e-devlet üzerinden mahalle polisine erişim, suç ve suçlulardan korunmak için alınması gereken basit güvenlik tedbirleri, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü çalışmaları, Asayiş Şube Müdürlüğü çalışmaları ile hırsızlık ve dolandırıcılık olayları, yöntemleri ve alınması gereken basit tedbirler, kapıdan yapılan satışlar ve güvenlik kameralarının önemi, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Güvenli Eğitim Projesi kapsamında okullarda alınan tedbirler ile okul yolunda alınması gereken basit tedbirler anlatıldı.

Halktan destek istediler

Toplantılarda bunun yanı sıra mahalle sakinleri tarafından dile getirilen sorunlar konusunda mahalle sakinleri toplantıya katılan kurum temsilcileri tarafından bilgilendirilmiş ve sorunların çözümü için ilgili kurumlara yazı ile bildirileceği belirtilerek daha huzurlu ve güvenli bir Bartın için güvenlik çalışmalarına destek verilmesi de istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam