Kalaycı: “Bartın için ittifak söz konusu değil”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, 31 Mart yerel seçimlerde Cumhur İttifakı çerçevesinde MHP’nin büyük şehirlerde Belediye Başkan Adayı çıkartmayacağını belirterek, Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti tarafından jest yapılacak iller arasında Bartın ve Karabük'ün de olduğuna dair yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kalaycı: “Bartın için ittifak söz konusu değil” Güncel

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Genel Merkezi'nde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen 128. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı sonrası gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Cumhur İttifakı içerisinde Bartın’ın yer almadığını belirten Kalaycı, Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti tarafından jest yapılacak iller arasında Bartın ve Karabük'ün de olduğuna dair yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. 31 Mart yerel seçimlerde Cumhur İttifakının sadece büyük şehirleri kapsadığını söyleyen Kalaycı, AK Parti Bartın Teşkilatı olarak AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz ile birlikte seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirtti. 

“Bartın’ı AK belediyecilikle tanıştıracağız”

Bu konuda AK Parti Genel Merkezi tarafından kendilerine iletilen bir bilgi olmadığını ifade eden Kalaycı, “31 Mart yerel seçimlerde Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti tarafından jest yapılacak iller arasında Bartın ve Karabük'ün de olduğuna dair basında bazı haberler yer aldığını görüyoruz. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktır. Bu konuda Genel Merkezimiz tarafından bizlere iletilen herhangi bir bilgi yoktur. Yaptığım görüşmeler neticesinde şunu açıkça söyleyebilirim ki, şu an itibariyle Bartın için bir ittifak söz konusu değildir. Bartın Belediye Başkan Adayımız Sayın Yusuf Ziya Aldatmaz'ın adaylık süreci devam ediyor. Bizler de AK Parti Bartın teşkilatı olarak seçim çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah sürecin sonunda halkımızın desteğiyle Bartın’ı AK belediyecilikle tanıştıracağız. Bu tür haberlere kimsenin itibar etmemesini istiyoruz. AK Parti Bartın’dan kendi adayıyla seçime girecek ve Bartın Belediyesi’ni de halkımızın teveccühüyle AK Belediyecilikle tanıştıracaktır. Bizim buna olan inancımız tamdır. Çalışmalarımıza da bu düşünce ile ara vermeden devam ediyoruz. İnşallah 31 Mart akşamı bu mutluluğu yaşarız” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam