Resim sergisi açıldı

Bartın Belediyesi Sanat Atölyesinin hazırladığı resim sergisi açıldı. 126 eserin yer aldığı serginin açılışında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 3 bin civarında kişinin sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetler kapsamında Bartın Belediyesi bünyesinde çalışma yürüttüğünü söyledi.

Resim sergisi açıldı Güncel

Bartın Belediyesi Sanat Atölyesinin hazırladığı resim sergisi açıldı. 126 eserin yer aldığı serginin açılışına Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başta olmak üzere belediye çalışanları, kursiyerler ve sanatseverler katıldı. Bartın Belediyesi sanat atölyelerindeki kurslardan muhteşem işlerin çıktığını ifade eden Akın, “Bartın Belediyesi olarak açtığımız sanat atölyelerinde bütün kurslarımızdan muhteşem işler çıkıyor ama bayanlarımız daha muhteşem işler çıkıyoruz. Onlar çok teşekkür ediyorum. Sanat atölyelerimizin dışında resimle alakalı olarak Bartın’da  resim çalıştayı gerçekleştiriyoruz. Değerli ressamlarımızın katıldığı bu çalıştayın bu sene üçüncüsünü gerçekleştirdik. 3. Resim Çalıştayında dünyada ünlü ressamlarda Bartın’a geldi. Geldiklerinde Bartın’la ilgili muhteşem eserler de meydana çıkardılar. İnşallah bu çalışmaları yapmayı planladığımız Resim ve Sanat Müzesinde sergileyeceğiz” dedi.

3 bin kişi kurslardan faydalanıyor

3 bin civarında kişinin sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetler kapsamında Bartın Belediyesi bünyesinde çalışma yürüttüğünü de söyleyen Cemal Akın, “3 bin civarında vatandaşımız sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetler kapsamında Belediyemize katkı veriyor. Biz de bu vatandaşlarımıza daha çok destek olmak amacıyla Bartın Belediyesi Konservatuarı projesini hazırladık ve bu konservatuvarı kurmak istedik. Tabi sadece bu bir konservatuvar olmayacak. İçerisinde bütün etkinliklerin olabilecek. Bu binanın hemen karşısında Öğretmen evi olacak. Eğer konservatuvarımız yeterli gelmezse Öğretmenevini de buraya katkı sağlayabilecek şekilde düzenlemeyi düşünüyoruz. Bartın gerçekten bir kültür ve sanat şehri. Bu kültür ve sanat şehrini yaşatmak önce belediye başkanının sonra belediyenin en son da halkın görevidir. Burada emeği olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam