Bir istifa depremi de AK Parti’den

31 Mart 2019 yerel seçimlerine giderken bir istifa depremi de AK Parti’de yaşandı. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkuya, hem Kadın Kolları Başkanlığından hem de Bartın Belediye Meclis Üyeliğinden istifa etti.

Bir istifa depremi de AK Parti’den Güncel

31 Mart 2019 yerel seçimlerine giderken siyasi partilerin Bartın teşkilatlarında art arda istifalar yaşanıyor. CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’nın CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınmasının ardından CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan geçtiğimiz günlerde İl Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. CHP’nin ardından Bartın’da bir istifa depremi de AK Parti’de yaşandı. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkuya, hem Kadın Kolları Başkanlığından hem de Bartın Belediye Meclis Üyeliğinden istifa etti.

Kurtkaya: “Gördüğüm lüzum üzerine istifa ettim”

İstifasını kamuoyuna sosyal medya hesabından duyuran Kurtkaya, “15 yıldır hizmet ettiğim, belediye meclis üyeliği yaptığım ve 3 dönemdir yapmakta olduğum AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevimden yaptığım istişareler sonucunda gördüğüm lüzum üzerine istifa ettim. Davadaki tüm dost ve arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam