Camcı: “Kadınlarımız ülkemizin rekabet gücünü arttırıyor”

AK Parti Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 5 Aralık 1934 günü Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Camcı: “Kadınlarımız ülkemizin rekabet gücünü arttırıyor” Güncel

AK Parti Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 5 Aralık 1934 günü Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı. Camcı, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“ Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilen, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını tanıyan yasanın kabul edildiği 5 Aralık 1934 günü, Cumhuriyet tarihimiz içinde demokrasi adına atılan en önemli adımlardan biri olmuş; pek çok batılı ülkeden çok önce yürürlüğe konan bu yasa sayesinde, kadınlarımızın siyasi ve toplumsal hayattaki konumları daha da güçlenmiştir. Kadınlarımızın siyasi süreçlerde söz sahibi olması, ekonomik ve sosyal kalkınmaya doğrudan katkısı, tayin etme ve karar mekanizmalarında aktif rol üstlenmesi, şüphesiz genç cumhuriyetimizin imajını güçlendirmiş, geleceğe yönelik sağlam bir temel oluşturmuştur.

“Kadınlarımızı saygıyla selamlıyorum”

Bugün, kadınlarımız eğitimden spora, sanattan bilime, ekonomiden siyasete kadar pek çok alanda ülkemizin rekabet gücünü arttırmakta, bizleri gururla temsil etmektedirler. İnanıyorum ki, bu olumlu tablo ilerleyen süreçlerde meclis ve yerel yönetimler düzeyinde kadın temsilinin daha da artmasına vesile olacaktır. Bu inançla,  Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıldönümünü kutluyor, istiklal savaşımızda kahramanca mücadele eden kadınlarımızı rahmetle, minnetle yâd ediyor, tüm kadınlarımızı saygıyla selamlıyorum."

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam