Aldatmaz’dan kadın muhtarlara ziyaret

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, 5 Aralık Kadın Hakları Günü'nü ve 5 Aralık 1934 yılında Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıldönümü dolayısıyla Bartın şehir merkezindeki kadın muhtarları ziyaret etti.

Aldatmaz’dan kadın muhtarlara ziyaret Güncel

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, 5 Aralık Kadın Hakları Günü'nü ve 5 Aralık 1934 yılında Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıldönümü dolayısıyla  Gölbucağı Mahallesi Muhtarı Şermin Duran, Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner ve Köyortası Mahallesi Muhtarı Aysel Özvere’ni ziyaret ederek, kadın hakları günlerini tebrik etti.  Başkan Adayı Aldatmaz’a AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fahrettin Özkaya, AK Parti Bartın Sosyal Politikalar Başkanı Hayriye Çıray, Seçim İşleri Başkanı Evren Ayvaz Can, AK Parti İl Genel Meclisi Aday Adayları Ali Eyüpustaoğlu ve Uğur Yılmaz da eşlik etti. Sohbet havasında geçen ziyarette mahallelerde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Aldatmaz, görev verilmesi halinde yapacağı çalışmalardan bahsetti.

“Doğal bir hak”

Halka hizmet için yola çıktığını belirten Aldatmaz, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan seçimlerin Bartın’ın için hayırlı uğurlu olmasını diledi. Aldatmaz, şunları söyledi:

“Bugün çok önemli ve anlamlı bir gün. Başta kadın kolları teşkilatımız, meclis üyelerimizin ve muhtarlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum. Bu önemli günde muhtarlarımızı ziyaret edip günlerini tebrik etmek istedik. Partimiz kadın hakları konusunda kurulduğu günden buyana çok hassas. Bundan dolayı partide kadın kotası bulunuyor. AK Partide gerek milletvekillikte, gerek belediye başkanlığında ve gerekse meclis üyelerinde olsun kadınlara önceliği doğal bir hak olarak görüyoruz.

“Kadınlarımızın emekleri çok fazla”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  kadınları verdiği önem ortadadır. Partimizde kadın kollarımızın ev ev dolaşıp çalışmaları ve bu uğurda emekleri çok fazladır. İlk başta kadın siyasetçilerine şüphe ile bakanlar daha sonra olumlu bakmaya başladılar. AK Parti olarak kadınlarımızın siyasette olabilmeleri için uğraşımız ve çalışmalarımız her dönem olmuştur. Ben şahsım adına kadın kardeşlerimle siyaset yapmaktan mutluluk duyuyorum. Ben tekrar kadın kardeşlerimize hürmetlerimi iletiyorum. Her daim kapımızın kadın kardeşlerimize açık olduğunu belirtiyorum. Tekrardan 5 Aralık kadın haklarını kutluyorum."

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam