Kalaycı’dan Kadın Hakları Günü mesajı

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, 5 Aralık Kadın Hakları Günü'nü ve 5 Aralık 1934 yılında Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Kalaycı’dan Kadın Hakları Günü mesajı Güncel

Mesajında Türk toplumunun gelişip yükselmesinde kadınların katkısının büyük olduğunu belirten Kalaycı,  şu ifadeleri kullandı:

 “Tarihimiz, büyük adamları ve nesilleri yetiştiren analarımızın örnekleri ile doludur. Gerek Cumhuriyetin kuruluşundan önce, gerekse cumhuriyetten sonra başarıları ve fedakarlıkları ile tarihe geçen analarımız bu günlere gelmemizi sağlamışlardır. Kadınlarımızın toplum hayatının her aşamasında etkin rol almalarını sağladığımızda, ülkemizin gelişmesi hızlanacak, toplumumuzun saygınlığı daha da artacaktır. Kadınlarımızın her meslekte ve özellikle siyasi hayatta daha çok ve daha etkin yer alabilmeleri yönetimde ve siyasette kaliteyi beraberinde getirecektir. AK Parti hükümetleri olarak, gerçekleştirdiğimiz icraatlarla, TBMM de çıkardığımız yasalarla kadın haklarının uygulamaya geçirilmesi adına önemli mesafeler alınmıştır, pozitif ayrımcılıklar yapılmıştır. Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği bu anlamlı günde kadın haklarının her geçen gün iyileştirilmesi ve kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında yerlerini almasını temenni ediyor, 5 Aralık Kadınların Seçme Ve Seçilme Hakkı Kabulü Gününü kutluyorum.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam