AK Parti’den “Kadınlar tek yürek” etkinliği

AK Parti Kadın Kolları, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin yıldönümü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Dünya Engelliler Günü ve Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Kadınlar Tek Yürek etkinliği düzenledi.

AK Parti’den  “Kadınlar tek yürek” etkinliği Güncel

AK Parti Kadın Kolları,  5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin yıldönümü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Dünya Engelliler Günü ve Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Kadınlar Tek Yürek etkinliği düzenledi. Bartın Halk Eğitim Merkezi Konferans salonundaki etkinliğe AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve yönetim kurulu üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Onur Özkaya, ilçe, belde kadın kolları başkanları, seçilmiş kadın belediye meclis üyeleri ve kadın muhtarlar katıldı. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya’nın açılış konuşması yaptığı etkinlikte AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı Türk toplumunda kadınların önemine değindi. AK Parti  hükümetlerinin  kadınlara yönelik devrim niteliğinde Anayasal ve yasal düzenlemeler gerçekleştirdiklerini belirten AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  kadınların siyasete aktif katılımlarının sağlanması, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve kadınların şiddetten korunması için gerekli yasal düzenlemeler yaptıklarını söyledi.

Tunç: “Kadınlarımız bizim baş tacımızdır”

AK Parti’nin kadınlara büyük önem verdiğini ifade eden Tunç, “Toplumun yarısını oluşturan, huzurlu ve mutlu bir aile yapısının tesis edilmesinde, güçlü bir toplumsal yapının kurulmasında her zaman en önemli rolü oynamış bulunan, tarihimizde de büyük kahramanları dünyaya getirerek tarihin sürecinde büyük değişimlere yol açan, önderlikleriyle tarihimize damgasını vuran kadınlarımız bizim baş tacımızdır.  AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana kadınlarımıza büyük önem verdi. Kadınlarımızın siyasete aktif katılımlarının sağlanması, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve kadınlarımızın şiddetten korunması için gerekli yasal düzenlemeler gerçekleştirdik. AK Parti olarak Kadınlara pozitif ayrımcılık getiren Anayasa değişikliklerine imza attık. Türk Ceza Kanunumuzda kadınlara karşı işlenen suçların cezalarını artırdık” dedi.

“Her alanda ayrımcılığa son verildi”

AK Parti iktidarında kadınların güçlenmesinin sağlandığını kaydeden Tunç, “AK Parti iktidarında, kadınlarımızın güçlenmesini sağladık ve kadınlarımız arasında adaleti sağlayan bir zihniyet devrimini gerçekleştirdik. Kadınlarımızın senelerce maruz kaldığı ayrımcılığı ortadan kaldırdık. Bu devrim niteliğindeki köklü değişikliklerle kadınlarımız ilk kez kılık kıyafetinden dolayı hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan bakan, milletvekili, belediye başkanı, belediye meclis üyesi olma hakkına kavuştu. Kamu kurum ve kuruluşlarında da tüm karar alma mekanizmalarında da kadınlarımıza başörtü ile çalışma özgürlüğünü kazandırdık. Bu sayede yıllarca ayrımcılığa neden olan temel bir insan hakkı ihlaline son verdik” şeklinde konuştu.

“Partimizde kadın kontenjan zorunluluğu var”

Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Partinin il, ilçe ve belde teşkilatları olmak üzere her kademesinde kadın kontenjan zorunluluğu getirdiğini belirterek, kadın olmayan bir yönetim şemasına asla onay vermediğini, bunun da kadınların siyasete aktif katılımlarının sağlanmasının ve kadına verilen önemi ifade ettiğini söyledi.

Etkinlikte  seçilmiş kadınlara Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı ve Yasemin Dora Kurtkaya plaket verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam