‘Kuzey Rüzgarı’ sona erdi

İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı ÇOGEP Kuzey Rüzgarı Projesi sona erdi.

‘Kuzey Rüzgarı’ sona erdi Güncel

İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı ÇOGEP Kuzey Rüzgarı Projesi düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Projenin kapanış törenine Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkan  Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, daire amirleri ÇOGEP kapsamında 08-18 yaş aralığında bulunan kursiyerler  ve aileleri katıldı.

Güner: “Proje başarılı olmuştur”

Projenin Bartın’da başarılı olduğunu ifade eden Bartın Valisi Sinan Güner  “Projenin başarılı olması demek çocuk ve gençlerimizin rehabilitasyonu, topluma katılması daha sağlık yaşamalarını, milli, manevi değerleri içinde yaşadığı toplumun değerlerini öğrenip benimsemeleri, kendilerine, eğitimlerine gelişimlerine katkı sağlamaları bakımında değerlendirdiğimiz zaman proje başarılı olmuştur.” dedi.

Kursiyerler sertifikalarına kavuştu
Törende ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü Toplumla Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Bartın’da yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl sağlık Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü proje ile  karate ve yüzme kursuna katılan kursiyerlere Vali Güner ve protokol üyeleri tarafından sertifikaları da verildi.

Öğrencilere kültür gezisi ve kurslar

Kuzey Rüzgarı Projesi çerçevesinde Bartın’da toplam 40 öğrenciye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile ortaklaşa 2 ay süreli olarak servis hizmetleri de sağlanarak, antrenör eşliğinde, karate ve yüzme kursları düzenlendi. Bu kurslara katılan öğrencilere gerekli olan spor malzemeleri temin edilerek, kurs bitiminde malzemeler kursiyerlere hediye edildi. 40 öğrenci tarihi ve kültürel yerleri gezmek ve öğrenmek amaçlı, 1 sağlık personeli, 2 rehber öğretmen, 1 TURSAP belgeli Profesyonel tur rehberi ve 2 Toplum Destekli Polis eşliğinde 2 günlük Ankara’ya kültür gezisi düzenlendi. Gezinin ilk gününde Eski Meclis ve Müzesi, Yeni Meclis ve Müzesi, Anıtkabir ve Ankara Kalesi gezildi. İkinci günde ise Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Devlet Resim Ve Heykel Müzesi, Keçiören Estergon Kalesi ve Augustus Tapınağı gezdirilerek geziye katılan tüm öğrencilere  Emniyet logolu şapka ve sweat shırt hediye olarak dağıtıldı.

Öğrencilere seminerler

 Çocuklara devlete ve vatana olan aidiyet duygusunu artırmakla birlikte, hoşça vakit geçirerek polis halk ilişkilerini geliştirmek için çocuk ve gençlere İl Kültür Turizm Müdürlüğü büyük salonunda, 350 kişinin katılımıyla " Vatan Millet Sevgisi temalı Dağ 2 " filmi izlettirildi. Film boyunca çeşitli ikramlarda bulunuldu. Eğitimin desteklenmesi ve vatandaş polis işbirliğini artırmak amacıyla 300 ilköğretim öğrencisine kırtasiye malzemesi temin edildi. Merkeze bağlı tüm lise öğrencilerine basit güvenlik tedbirleri ile suç ve suçlu ile mücadele yöntemleri, trafik güvenliği ve cinsel istismar konularında, seminerler gerçekleştirildi. Öğrencilere seminerlerde İl Emniyet Müdürlüğü logolu, ajanda ve tükenmez kalem temin edildi.

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam