Kalaycı’dan Madenciler Günü mesajı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü münasebetiyle mesaj yayınladı. Kalaycı, mesajında; dünyanın en zor ve anlamlı mesleklerinden birisi olan madenciliğin yer altı ve yer üstü kaynaklarını insanlığın yanı sıra Türkiye'nin istifadesine sunan maden emekçilerinin anlamlı günlerini en kalbi duygularla kutladığını belirtti.

Kalaycı’dan Madenciler Günü mesajı Güncel

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü münasebetiyle mesaj yayınladı. Kalaycı, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Dünyanın tartışmasız en zor mesleğinin günüdür. Madencilik, tarih boyunca uygarlıkların gelişmesinde çok önemli yer tutan sektörlerden biri olmuştur. İçinde bulunduğumuz yüzyılda yeraltı kaynakları insanın yaşamını sürdürülebilmesi ve refah düzeyinin yükselmesi bakımından belirleyici olmuş ve gelecekte daha da belirleyici olacaktır. Bu bakımdan, madencilik sektörü dün olduğu gibi bugün de uluslar için vazgeçilmez konumunu sürdürmektedir. Yeraltı kaynaklarını her türlü tehlike ve zorluk altında doğayla mücadele ederek üreten madencilerimize de toplumun vefa borcu bulunmaktadır. Her vardiya başında "selametle" diye uğurlanan, maden ocaklarının girişinde "selametle" ve "uğur ola" yazan, çıkışta birbirlerine "geçmiş olsun" diyen, başkalarının da onları "geçmiş olsun" diye selamladığı başka bir meslek yoktur.

“Maden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum”

Bu önemli meslek kolunda çalışan madenci kardeşlerimizin emeklerinin yurt içinde ileri teknoloji imkanları ile işlenerek değere dönüştürülmesi için gereken her türlü düzenlemeyi Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hayata geçirdik. Madenci kardeşlerimizin hak ettikleri tüm hakları gerçekleştirilen yasal düzenlemelerle vermeye çalıştık. Tabii bu zorlu meslekte kazalar yaşanabiliyor. Bazı olumsuzluklar yaşanabiliyor. İnşallah geçmişte olduğu gibi bundan sonraki süreçte de gerekli yasal düzenlemeler yapılacaktır. Gereken önlemler alınmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle maden kazalarında yaşamını yitiren maden mühendislerini ve tüm maden çalışanlarını bir kez daha saygıyla anıyorum. Bugün vesilesiyle, ülkemizin aydınlık geleceği için alın teri döken bütün madencilerimizin Dünya Madenciler Gününü kutluyor, hayatını kaybeden maden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum."

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam