Kalaycı’dan Engelli ve Yaşlı Yardım Birimini ziyaret

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın Devlet Hastanesi’nde yeni kurulan Engelli ve Yaşlı Yardım Birimini ziyaret ederek, çalışan personele kolaylık diledi.

Kalaycı’dan Engelli ve Yaşlı Yardım Birimini ziyaret Güncel

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, beraberinde AK Parti Bartın Sosyal Politikalar Başkanı Hayriye Çıray ve AK Parti Bartın İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Uğur Yılmaz ile birlikte Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Bartın Devlet Hastanesi’nde yeni kurulan Engelli ve Yaşlı Yardım Birimini ziyaret ederek, çalışan personele kolaylık diledi. İşlemleri halledilen yaşlı ve engelli hastalarla da sohbet eden Kalaycı, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, Engelli ve Yaşlı Yardım Birimi ile ilgili düşüncelerini sordu. Hizmetten memnun olduklarını belirten vatandaşlar, hastane yönetimine teşekkür etti. 

“Tedavi ihtiyaçları kısa zamanda sonuçlandırılıyor”

Yeni kurulan birimle ilgili bilgiler veren Kalaycı “Herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecede kaybeden engelli vatandaşların sağlık hizmeti ihtiyaçlarını hızlı, verimli ve mağdur edilmeden karşılamalarına yardımcı olabilmek için Bartın Devlet Hastanesinde Engelli ve Yaşlı Yardım Birimi oluşturuldu. Engelli ve yaşlı hastalara hizmet verilmeye başlandı. Engelli ve yaşlılarımız sıra beklemeden bilgi işlem biriminden faydalanabiliyor. Sıra beklemeden işlemlerini halledebiliyor. Bu hizmetle engelli ve yaşlı hastalar poliklinik girişinde karşılanarak, yönlendirme yapılıyor. Hangi doktora gidecekse yardımcı olunuyor. İhtiyaç duyan hastalara da bizzat refakat edilerek tedavi işlemlerinin bitirilmesine destek oluyor. Bu uygulama sayesinde engelli ve yaşlı hastaların tedavi ihtiyaçları kısa zamanda sonuçlandırılıyor. Bu birimin faaliyete geçirilmesindeki emeklerinden dolayı başta hastane yönetimi olmak üzere hastane personeline çok teşekkür ediyorum. Bu önemli birimin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam