112 Çalışanlarına Hizmet İçi Eğitimi

Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarına hizmet içi eğitimi verildi.

112 Çalışanlarına Hizmet İçi Eğitimi Güncel

Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarına hizmet içi eğitimi verildi.  Bartın Ticaret ve Sanayi Odasında (TSO) verilen eğitime 115 kişi katıldı. Eğitimde 112 Kalite Yönetim Direktörü Fatma Acar tarafından; El Hijyeni, Ambulans Temizliği ve Dezenfeksiyonu, Olay Bildirimleri, Sağlıkta Kalite Standartları, 112 Hizmet Göstergeleri,  Avukat Yasemin Yalçın Şimşek tarafından; 113 Beyaz kod ve Hukuki Yardım Süreci,  Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği Uzmanı Tuğba Gün tarafından; Kişisel Koruyucu Ekipman Kullanımı ve Atık Yönetimi,  Psikolog Çağlar Kuzu tarafından; İletişim Becerileri,  Hasta Hakları İl Koordinatörü Zehra Canatan tarafından;  Hasta Hakları, Hasta Mahremiyeti ve Hasta Kimliğinin Tanımlanması,  Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) İl Sorumlusu Yalçın Yurdusev tarafından; Acil ve Afet Durum Yönetimi  konuları anlatıldı.

Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, mevcut bilgilerin güncellenmesinin  sağladığı eğitimle ilgili “Hedefine ulaşan  eğitim çok verimli geçti ve amacına ulaştı. Eğitimde emeği geçen tüm eğitmen ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam