İBEV’den Cumhuriyet Balosu

İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı (İBEV) Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yılı dolayısıyla balo düzenledi. Amasra Northdoor Otel’de bu yıl 3. kez gerçekleştirilen baloda konuşan İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bankoğlu, vakfın hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

İBEV’den Cumhuriyet Balosu Güncel

İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı (İBEV) Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yılı dolayısıyla balo düzenledi. Amasra Northdoor Otel’de bu yıl 3. kez gerçekleştirilen baloya İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve eski Bartın Vali İsa Küçük, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık ve yönetim kurulu üyeleri, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Adem Akpürçek, İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İnci Bankoğlu, Vakıf üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Bankoğlu: “Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz”

Balo’da konuşan İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bankoğlu, şunları söyledi:

 “İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 3’üncüsünü düzenlediğimiz baloya ilginizden dolayı vakfımız adına teşekkür ederim. Öncelikle cumhuriyetimizin 95’inci yılını kutluyor, şanlı bayrağımızın özgürlüklere, adalete gururla, başarılarla ve barışla dalgalanacağı nice yıllar diliyorum. Kız öğrencilerin eğitimine destek vermek amacıyla kurulan İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfının tüm etkinliklerinde daima yanımızda oldunuz. Ülkemizin geleceğinde etkin bir yol oynamalarını arzu ettiğimiz kız öğrencilerimiz hedeflerine emin adımlarla ilerliyorlarsa bu bizim emeklerimiz kadar sizin de katkılarınızla gerçekleşiyor. Onlar adına hepinize teşekkür ediyorum.

“Vakfımız kente de değer katmayı hedefliyor”       

Birer inci tanesi olan öğrencilerimiz çoğaldıkça ülkemizin ışığı da o oranda artacaktır. Kurulduğu günden bu yana elini uzattığı öğrenci sayısını giderek artıran vakfımız onların hayatları kadar bulunduğu kente de değer katmayı hedefliyor. Fotoğraf sergisinden, resim yarışmasına, konserden Anıtkabir ziyaretine kadar farklı faaliyetler düzenleyerek Bartın’ın sosyal yaşamında varlık gösteren İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın son ve en çok önemsediğimiz girişimi ise kapılarını açtığımız kültür evidir. İnanıyoruz ki burası çok kısa sürede her yaştan Bartınlı için kültür, sanat ve eğitim faaliyetlerinin vazgeçilmez adresi olacaktır.

“Daima yanımızda olacaksınız”

Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan gençlerin yetiştirilmesi için çalışan vakfımızın kurucusu Sayın İnci Bankoğlu’na vakfımıza ve Bartın’a kattığı değerler için huzurlarınızda teşekkür ediyor, yürekten alkışlıyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutladığımız bu gece de ülkemizin çağdaşlaşma yolundaki adımlarına yapabildiğimiz katkılardan mutluluk duyuyor, hedeflerimizi çıtasını daha da yükseltirken, daima yanımızda olacağınızı biliyoruz. Bu vesile ile cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor ve Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam