Tunç’tan Kumluca’ya ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kumluca Belde Başkanı Necdet Şerbetçi ve bazı teşkilat mensuplarıyla birlikte Kumluca Beldesini ziyaret ederek etti. Kumlucalılarla bir araya gelip sohbet eden Tunç, düğün törenine katılarak yeni çiftlerin mutluklarını da paylaştı.

Tunç’tan Kumluca’ya  ziyaret Güncel

Hafta içi yoğun Meclis çalışmalarının ardından hafta sonlarında da Bartın’da yoğun programlarına devam eden Milletvekili Tunç, teşkilat toplantıları, esnaf ziyaretleri ve Bartın’da devam eden kamu yatırımlarında gerçekleştirdiği incelemeler başta olmak üzere Bartın’ın il merkezi, ilçe, belde ve köylerine yaptığı ziyaretlerle sürekli halkın içinde olmaya devam ediyor. Milletvekili Tunç hafta sonu Bartın Kumluca Beldesinde ziyaretlerde bulundu.

Nikah şahitliği yaptı

Yılmaz Tunç, Kumluca Beldesinde  Döngeller Köyü Muhtarı Necati Ulus’un oğlu İlhan Ulus ile Bartın esnaflarından Aytekin Yalçın’ın kızı Funda’nın nikah şahitliğini yaparak yeni çifte mutluluklar diledi. Tunç, Kumluca Beldesinde Üçüncü ve Metin ailelerinin evlatları Dilek ile Harun çiftinin düğün törenine de katılarak, yeni çiftleri tebrik etti.

Kumluca fındık destekleme kapsamında

Kumluca’da çay sohbetleri gerçekleştiren Yılmaz Tunç,  Beldeye gerçekleştirilen yatırımlar ve güncel konular hakkında bilgiler verdi. Kumluca Beldesine önemli yatırımların gerçekleştirildiğini belirten Tunç,  Kumluca Aile Sağlığı Merkezi’nden sonra 112 Acil Sağlık istasyonunda Kumluca Beldesine inşa edileceği müjdesini verdi. Kumluca Çayı ve yan dereleri taşkın koruma çalışmalarının ve Kumluca'nın muhtelif köylerinde taşkın koruma çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Tunç, Abdipaşa-Kumluca yolunun yatırım programına alındığını, Kumluca'nın en önemli problemi olan Kozcağız-Kumluca yolunun büyük bölümünün tamamlandığı belirtti. Yılmaz Tunç, eğitim alanında Kumluca'ya lise binası kazandırdıklarını ve Kumluca İmam Hatip Ortaokulunu açtıklarını, Kumluca'nın SUKAP projesinden yüzde 50 hibe desteği ile 2 milyon lira tutarında alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını, spor tesisleri için gerekli ödenekleri aktardıklarını kaydetti. Milletvekili Tunç, Kumluca'yı Bakanlar Kurulu kararıyla fındık desteklemesi kapsamına aldıklarını ve fındık üreticilerinin bundan faydalandığını ifade ederek, her zaman Kumluca’ya sahip çıktıklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam