Bartın Adalet Sarayı tamamlanmak üzere

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yapımı tamamlanmak üzere olan Bartın Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulundu. 3 bloktan oluşan Adalet Sarayı inşaatının toplam maliyetinin 30 milyon TL olduğunu ifade eden Tunç, inşaatın yüzde 80’nin bittiğini söyledi.

Bartın Adalet Sarayı tamamlanmak üzere Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yapımı tamamlanmak üzere olan Bartın Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemelerde İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, ve bazı teşkilat mensupları da yer aldı. Şehir merkezinde Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmaları hızla devam eden Bartın Adalet Sarayı inşaatında yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Tunç,  çalışanlara kolaylıklar diledi. Milletvekili Tunç inceleme esnasında “Bartın Adalet Sarayı’nın yapımı tamamlanmak üzere. İnşaatta çalışan işçi kardeşlerimize kolaylıklar diledik. Yüzde 80 oranında tamamlanan inşaatta son rötuşlar yapılıyor. Bartın’daki büyük bir eksikliği daha gidermenin ve uzun yıllar Bartın halkına hizmet verecek bir eseri kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üç bloktan oluşan 30 milyon lira proje maliyeti bulunan Adalet Sarayı Gölbucağı Mahallesinde Bartın’ın tam merkezinde inşa ediliyor” dedi.

İŞKUR’a yeni hizmet binası yapılacak

Bartın’a iktidarları döneminde 6 milyar TL  tutarında kamu yatırımı kazandırdıklarını belirten Yılmaz Tunç,  ayrıca yatırım programında devam eden yatırım projelerinin tutarının da 6 milyar TL  olduğunu söyledi. Bartın’da il merkezinde kamu hizmet binalarının yapımlarını sağladıklarını ifade eden Tunç, Valilik Hizmet binası, Emniyet Müdürlüğü hizmet binası, Kültür Müdürlüğü Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’ni, Bölge Trafik Denetleme Hizmet Binası, Merkez Öğretmenevi ile SGK Hizmet binasını hizmete açtıklarını, Bartın 112 Acil Çağrı Merkezi binasının inşaat çalışmalarının tamamlandığını kaydetti. Bartın’a yeni İŞKUR hizmet binası için çalışmaları başlattıklarını da sözlerine ekleyen  Tunç, arsa tahsis çalışmalarının tamamlandığını, yeni İŞKUR hizmet binasının önümüzdeki günlerde proje ihalesinin yapılacağını ve ardından yapım ihalesini gerçekleştireceklerini açıkladı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam