Cumhuriyet Kupası Basketbol Maçları sona erdi

Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yılı dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafın Bartın ve Ulus’ta düzenlenen Cumhuriyet Kupası basketbol maçları sona erdi.

Cumhuriyet Kupası Basketbol Maçları sona erdi Spor

Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Cumhuriyet Bayramı’nın  95. Yılı dolayısıyla  Ulus Belediyesince  düzenlenen Küçük Kızlar 4’lü Cumhuriyet Kupası Basketbol Finalleri sona erdi. Müsabakaları Ulus Kaymakamı Şükrü Alperen GöktaŞ, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, İlçe Gençlik Hizmetleri ve  Spor Müdürü  Atilla Duman, Hasan Dede İlk öğretim Okul Müdürü Remzi Çevik ve öğretmenler de izledi. Çekişmeli ve zevkli geçen müsabakalar salonunda Atasu Sporları takımı birinci olurken  Cumhuriyet Ortaokulu da ikinci oldu. Dereceye giren takımlara ödülleri protokol tarafından verildi.                                                                                                                                                  

Bartın’daki müsabakalar da sona erdi                                                       

Aynı şekilde Bartın Ömer tepesi Kapalı Spor Salonunda oynanan müsabakalarla da  sona erdi .8 Lise takımının kulüpler adıyla oynadığı Genç Kızlar ve Erkekler 4’lü Cumhuriyet Kupası Final Müsabakalarında centilmence ve çekişmeli geçen maçlarda, kızlarda birinciliği Fatih Sultan Mehmet Lisesi Kız Takımı, Erkeklerde ise Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi elde etti. Müsabakaları Bartın Belediye Başkanımız Cemal Akın ve  Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürü Ali Özdemir  de izledi. Dereceye giren takımlara madalyalarını  Başkan Akın verdi.

Kükner: “Gençler adına amacımıza ulaştık”

Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Aydın Kükner  müsabakalarla ilgili olarak “Cumhuriyetimizin 95 yılı anısına düzenlediğimiz turnuvayı başarı ile bitirdik. Maçlar bittikten sonra yanıma farklı zamanlarda 10 yakın genç sporcumuz geldi. Turnuva da gençler adına amacımıza ulaştık .Öncelikle Bartın ve Ulus Belediye Başkanlarımıza turnuvaya gösterdikleri ilgilerinden dolayı Federasyonum adına teşekkür ederim. Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürümüze ve ekibine, antrenörlerimize hakemlerimize , sporcularımıza ve salon görevlilerine teşekkür eder saygılarımızı sunarız” dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam