AK Parti’den miniklere Türk Bayrağı hediyesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla AK Parti İl Başkanlığı tarafından ilkokula yeni başlayan minik öğrencilere bayrak dağıtıldı.

AK Parti’den miniklere Türk Bayrağı hediyesi Güncel

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla  AK Parti İl Başkanlığı tarafından ilkokula yeni başlayan minik öğrencilere bayrak dağıtıldı. Miniklerin ilk Cumhuriyet Bayramını kutlayan Kalaycı, onlarla sohbet ederek Cumhuriyet Bayramının önemini anlattı. Etkinliğe AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın yanı sıra AK Parti Bartın Gençlik Kolları Başkanı Onur Özkaya, AK Parti Bartın Seçim İşleri Başkanı Uğur Yılmaz, AK Parti Bartın Sosyal Politikalar Başkanı Hayriye Çıray, AK Parti Bartın Tanıtım ve Medya Başkanı Ayhan Tepe, Ar-Ge Başkan Yardımcısı Gülten Bacıoğlu ve partililer katıldı. 

“Tek yürek olarak haykırıyoruz”

Etkinlik sonrası değerlendirmelerde bulunan Kalaycı, şu ifadeleri kullandı:

“Türk milleti olarak şanlı tarihin çok önemli bir dönüm noktasını, Cumhuriyetin ilanını 95’inci sene-i devriyesi kutlanıyor. Bu önemli günü milletçe büyük bir coşku ve heyecanla idrak ediyoruz. Türk milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle geleceğe daha güvenle bakacağız.

“95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayakta”

İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını erkeği, genci yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmışlardır. "Millete efendilik yoktur, hizmet vardır” düsturuyla hiçbir ayrım gözetmeden ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Son 16 yıldır demokrasiden özgürlüklere, ticaretten yatırımlara, sağlıktan dış politikaya kadar tüm alanlarda hayata geçirdiğimiz tarihi reformlar, bu irademizin en açık ispatıdır.

“Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun”

Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam