Karamazak Temizlik Firması’nın farkı hizmeti

Bartın’ın apartman ve site yönetimi ile ilk temizlik firması olma özelliği taşıyan Karamazak Temizlik Firması, müşteri memnuniyeti odaklı, güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışıyla dikkat çekiyor. 2015 yılından bu yana Bartınlılara hizmet veren ve şuanda 40 tane apartman ve site yönetimi ile kurumlar da dahil birçok alanda temizlik hizmetini yürüten Karamazak Temizlik Firması’nı diğer firmalardan ayıran birçok özellik bulunuyor. Temizlik işlerinde müşteri memnuniyeti odaklı çalıştıklarını ifade eden Karamazak Temizlik Firması Sahibi Dursun Karamazak, apartman ve site yönetiminde ise Kat Malikleri Yasasına göre hizmet verdiklerini söyledi. Karamazak, müşterilerinin 7/24 kendilerine ulaşabileceğini de kaydetti.

Karamazak Temizlik Firması’nın farkı hizmeti Güncel

Bartın’ın apartman ve site yönetimi ile ilk temizlik firması olma özelliği taşıyan Karamazak Temizlik Firması, müşteri memnuniyeti odaklı, güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışıyla dikkat çekiyor. 2015 yılından bu yana Bartınlılara hizmet veren ve şuanda 40 tane apartman ve site yönetimi ile kurumlar da dahil birçok alanda temizlik hizmetini yürüten Karamazak Temizlik Firması, sunduğu hizmetlerle diğer firmalardan farkını hemen ortaya koyuyor. 2015 yılından bu yana gelişen ve büyüyen firma olduklarını ifade eden  Karamazak Temizlik Firması Sahibi Dursun Karamazak, “Karamazak Temizlik Firması, Apartman ve Site Yönetimi olarak 2015 yılından bu yana Bartın’da  profesyonel olarak temizlik, apartman ve site yönetiminde hizmet veriyoruz. Bartın’ın bu alanda ilk kurulan firması biziz. 2015 yılından bu yana gelişen ve büyüyen firmamız şuanda Bartın’da 40 tane apartman ve sitenin yönetimini üstlendiğimiz gibi, bu rakamın içerisine temizlik hizmetini de dahil ettiğimiz de 100’e yakın apartman ve sitenin işlerini biz gerçekleştiriyoruz. 15 kişilik personelimizle Bartın’da müşteri memnuniyetini esas alarak en iyi ve kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz.” dedi.

“Temizlikte müşteri memnuniyeti olmazsa olmazımız”

Temizlik noktasında müşteri memnuniyeti esaslı çalıştıklarını ve müşterinin memnun kalmadığı durumlarda ikinci bir temizliği ücretsiz gerçekleştirdiklerini kaydeden Karamazak, “Profesyonel apartman ve site yönetimi ile temizlik hizmeti veren şuanda birçok firma var. Ama bu alanda işini layıkıyla yapan firmamız dahil sadece birkaç tane firma bulunuyor. Dediğim gibi bu alanda Bartın’da ilk faaliyete bulunan firma biziz. Temizlik alanında apartman temizliğinden tutun da kamu kurumlarının, binaların temizliğini de yapıyoruz. Firmamızın bu alanda diğer firmalardan farkına gelecek olursak bizim için önemli olan temizlik noktasında müşteri memnuniyeti. Bu nedenle o sağlanmadan kesinlikle temizliğini gerçekleştirdiğimiz yeri terk etmiyoruz. Müşteri memnun kaldıysa ve tamam buranın temizliği olmuş dediyse biz o zaman oradan ayrılıyoruz. Oldu ki müşteri bu konuda bize bir şey söylemedi ama daha sonra bizi aradı ve memnuniyetsizliğini dile getirdiyse ikinci kez oraya gidiyor ve bu sefer temizliğini ücretsiz gerçekleştiriyoruz.” Şeklinde konuştu.

“Apartman ve site yönetiminde paket halinde hizmet bedeli sunuyoruz”

Apartman ve site yönetiminde hizmet bedelini paket halinde sunduklarını belirten Karamazak “Bizi yine diğer firmalardan ayıran bir özelliğimiz de apartman ve site yönetiminde biz yönetimini bize vermeyi düşünen müşterilerimize bu hizmetin bedelini bir paket halinde sunuyoruz. Yani önceden o siteye ve apartmana giderek bir maliyet hesaplaması yani fizibilite çıkarıyoruz. Orayı görmeden kesinlikle müşterilerimize kafadan bir fiyat çıkarıp bunu söylemiyoruz. Gittiğimiz apartmanda  ya da sitede oranın güvenliğinden ortak kullanım alanlarının giderlerine yani asansörler, otomatlar, çöp toplanması, temizliği, ortak anteni varsa bunun kullanımı  gibi alanların hepsine bakıyoruz ve yönetim giderlerimizin üstüne yüzde 10 karımızı da koyarak aidatı buna göre belirliyoruz. O apartman ve site sakinlerinden belirlediğimiz aidatın dışında yıl içerisinde herhangi bir başka ücret talep etmiyoruz. Mesela asansör bozulduysa ya da ortak antende bir sorun çıktıysa veya kanalizasyonda herhangi bir sorun yaşandıysa bunun için ekstra bir ücret talep etmiyoruz” şeklinde konuştu.

“Ekstra bir istek olursa o zaman ekstra ücret talep ediyoruz”

Apartman ya da site sakinlerinin ekstra bir isteği olursa o zaman ekstra ücret talebinde bulunduklarını dile getiren Dursun Karamazak “Sadece eğer apartman ya da site sakinlerinin ekstra bir isteği olursa bunun için ücret talep ediyoruz. Mesela site ya da apartman sakinleri güvenlik kameralarının kurulmasını istiyorsa ya da oraya bir çit ya da demir kapı gibi sonradan çevre düzenlemesine dahil olacak bir talepleri varsa bunlarla ilgili ekstra bir ücret alıyoruz. Zaten firma olarak asansör bakımları ya da binanın tesisatında tadilat onarım olması gereken durumlar olduğu takdirde bu alanlarda faaliyette bulunan ortak çalıştığımız firmalar mevcut. Böyle bir durumda o firmalarla hemen irtibata geçiyoruz ve bu sorunların giderilmesini sağlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

“Kat Malikleri Yasasına göre yöneticilik yapıyoruz”

Site yöneticiliğini Kat Malikleri Yasasına göre yaptıklarını vurgulayan Dursun Karamazak, “Site yöneticiliğini biz her şeyden önce Kat Malikleri Yasasına göre yapıyoruz. Ticaret mantığıyla site yönetimi yapmıyoruz. Biz bu yasanın getirdiği yükümlülüklere göre site yöneticiliğini yapıyoruz. Bu kurallardaki boşluklardan yararlanarak ticaret mantığıyla hareket etmiyoruz. Hatta benden sonra yönetimi devralacak kişiye de kurulu bir düzen bırakıyoruz. Her şeyi resmi olarak gerçekleştirdiğimiz gibi bizden sonra yönetimi devralacak kişi ya da kişileri de bir firmaya bağımlı bırakmıyoruz. Ticaret mantığıyla bu işi yapanlardan site sakinleri kanunen bir hesap soramıyor ancak bizden isterlerse site sakinlerinin kanunen hesap sorma hakkı mevcut. Çünkü biz yaptığımız her şeyi resmi yaptığımız gibi tüm gelir ve giderlerimizi faturalandırıyoruz” dedi.

“7/24 telefonlarımız açık”

Son olarak müşterilerinin 7/24 kendilerine ulaşabileceğini söyleyen Karamazak “Karamazak Temizlik Firması, Apartman ve Site Yönetimi olarak bizi tercih eden müşterilerimiz istedikleri her saatte bize ulaşabilirler. Müşterilerimize gün boyu firmamızın kapısı açık olduğu gibi 7/24 telefonlarımız da açık. Yani apartman ya da site sakinleri istedikleri saatte site yöneticisi olarak beni arayıp bana ulaşabilirler.” şeklinde konuştu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam