Yurtbay, Cumhuriyet Bayramını kutladı

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yılını kutladı. “İnanç varsa her şey vardır” diyen Yurtbay, bunun en somut örneklerinden birinin Kurtuluş Savaşı olduğunu söyledi.

Yurtbay, Cumhuriyet Bayramını kutladı Güncel

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramının 95. Yılını  kutladı. Yurtbay mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İman İmkândır. Milletimizin şanlı tarihi bu gerçeğin eşsiz örnekleriyle doludur. İstiklal savaşında yeterli topumuz, tüfeğimiz hatta ekmeğimiz yoktu. Ama milletimizin sarsılmaz bir imanı vardı. Bu inanç sayesindedir ki bütün imkânsızlıklara rağmen adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanı gerçekleşti. Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini, hiçbir emperyalist kuşatmaya geçit vermeyeceğini bütün dünyaya haykırdı.

“Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek”

İstiklal mücadelesi yıllarında ülkemizi topla tüfekle parçalayamayacağını anlayan güçler, bugün çok daha sinsi ve karanlık planlarla ülkemizi bölmeye çalışmaktadırlar. Ülkemiz ekonomik, siyasi ve kültürel kuşatmalarla zayıf lokma haline getirilmek istenmektedir. Ülkemiz üzerinde oynanan en sinsi ve en kirli oyunlardan biri terör olaylarıdır. Dış güçler taşeron terör örgütleri eliyle bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimiz arasına fitne sokmaya çalışmakta bu yolla bir kardeş kavgası çıkarmayı amaçlamaktadır. Ancak milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile bu karanlık oyuna düşmeyecektir. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

“Ülkemiz tarihi bir süreçten geçmektedir “

Herkesi İstiklal Savaşında ortaya konan kararlılık ve fedakârlığı yeniden hatırlamaya davet ediyorum. Ülkemiz tarihi bir süreçten geçmektedir. Böyle bir dönemde kısır kavgalar, içi boş tartışmalar yerine bir an evvel Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya’yı kuracak çalışmalar başlatılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum."

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam