Dirim, Cumhuriyet Bayramını kutladı

Bartın Valisi Nusret Dirim bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yılını kutladı.

Dirim, Cumhuriyet Bayramını kutladı Güncel

Bartın Valisi Nusret Dirim bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. Yılını kutladı. Dirim mesajında, şunları söyledi:

 “Milletimizin onurlu mücadelesinin sonucunda, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" düşüncesiyle kurulan Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümünü  büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Bilindiği gibi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, tüm imkansızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız, tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Ve bu zafer, Cumhuriyet’le taçlandırılarak, tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olarak gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyet rejimi; demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini gerçekleştirme inancının temel dayanağı olmuştur.

“Medeniyetin gelişimine büyük katkılar sağlanmıştır”

Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet idaresi, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu yüklemiştir. İnsanı ön planda tutan bu anlayışla, devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma şuuru geliştirilmiş, insanlığın ortak değeri olan medeniyetin gelişimine büyük katkılar sağlanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle; bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu başta  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam