Camcı, Cumhuriyet Bayramını kutladı

AK Partili Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yılını kutladı.

Camcı, Cumhuriyet Bayramını kutladı Güncel

AK Partili Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yılını kutladı. Camcı mesajında şunları söyledi:

“Bugün, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 95. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. En zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü Milli İstiklal Mücadelemizi zaferle neticelendirmiş büyük bir milletin evlatlarıyız. Bu eşsiz zafer üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz hiç kuşkusuz, ebediyen yaşayacak ve devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek yaşatacağız.

“Cumhuriyetimizi taçlandıracağız”
Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muassır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıma kararlılığımız ile bu hedefe bugün çok daha yakınız. Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümseyen aziz milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, Türkiye’yi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymaya devam edecektir. Etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen Türkiye Cumhuriyeti bugün, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını her zamankinden daha çok sağlayarak bölgesine istikrar ve refah vadeden ülke olmaya devam edecektir. Milletçe, bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, barışımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki bundan sonra da, çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edecek, çok daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız.

“Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması dileğiyle…”

Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, temelleri Şanlı İstiklal Mücadelemizle atılan Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması dileğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, ruhlarının şad olması dileklerimle sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam